Hancka som musel poslať dole, dúfam, že bude môcť hrať. Správny kapitán trpel i burcoval (rozhovor)

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Spoluhráčov celý zápas dvíhal zo zeme, no po záverečnom hvizde si aj on na chvíľku sadol na trávnik. Vyzdvihol dobré veci a upozornil na tie zlé. Ako správny kapitán.

„Nechali sme si ujsť skvelú šancu, no všetko máme stále vo vlastných rukách. Čaká nás náročný záver, toto mužstvo však rozhodne má na to, aby ho zvládlo,“ burcoval po prehre s Ukrajinou (1:2) Milan Škriniar.

Prečítajte si tiež:

Aký bol zápas vašimi očami?

V prvom polčase dobrý, kontrolovali sme hru, mali dve-tri sľubné šance, potom dal „Schranzi“ krásny gól, len škoda, že sme pred prestávkou nepridali ďalší.
Vedeli sme, že Ukrajinci v druhom dejstve hrajú o všetko a vyletia na nás, čo ani nebol problém, pretože z ich tlaku sme sa vyslobodiť dokázali. No prestali sme plniť trénerove pokyny v hre bez lopty a stratili na aktivite, o to šlo. Veľká chyba, to treba povedať na rovinu.

Nielen krásny a druhý gól, ale opäť i perfektný výkon. Ivan zamotal hlavy ako Mudrykovi z Chelsea, tak Zinčenkovi z Arsenalu. Asi aj v Premier League už vedia, kto je Schranz.

Verím, že áno. Ivan je nevyspytateľný, dokáže si nájsť miesto v šestnástke a skórovať z ničoho, to je pre nás kľúčové. Som rád, že sa mu strelecky darí. A dúfam, že ešte nepovedal posledné slovo.

Zásah Shaparenka z 54. minúty vyfarbil štadión do modro-žlta. Ukrajina sa zo zeme dostala priamo do sedla. Ako v takej situácii upokojiť mužstvo? Dá sa to?

Myslím, že situáciu po vyrovnávajúcom góle sme zvládli. Darilo sa nám vychádzať z ukrajinského pressingu, snažili sme sa o šance, ale to nestačí. Musíme byť sebavedomejší, viac si dovoliť na súperovej polovici, byť aktívnejší pri jeho šestnástke. Keby sme si častejšie vypracovali dobré štandardky, ako napríklad za posledných desať minút, všetko mohlo byť iné.

Je to škoda, unikla nám výborná príležitosť, ale určite nedávame dole hlavy. Rumuni zdolali Ukrajinu 3:0, a Ukrajina je naozaj kvalitné mužstvo, takže nás nečaká nič jednoduché. No stále si veríme. Tretí zápas musíme zvládnuť.

Pri druhom góle lopta padla tesne za vás. A smolne do priestoru, kde nemohol vybiehať ani Martin Dúbravka.

Musím si to pozrieť zo záznamu, pobaviť sa s Maťom. Vedeli sme, že Ukrajina hrá lopty za obranu, vedeli sme, ktoré priestory treba vykrývať. Pripravovali sme sa nato, a predsa prešla cez stred ihriska i za obranu. My, obrancovia, sme sa celú situáciu snažili čo najrýchlejšie „odcúvať“, no lopta naozaj padla do priestoru, kde som nedobehol ja, Denis a nemohol ani „Heco“. Ale bezpochyby sa to dalo vyriešiť lepšie.

Ukrajina sa pustila aj do vzdušnej hry, čo v kvalifikácii nezvykla. Čakali ste, že po prehre s Rumunskom (0:3) čosi zmení?

Áno, postavili i vysokého Dovbyka, Yarmolenka, potom Yaremčuka, dalo sa to čakať. Ale podľa mňa nám toto nerobilo problémy. Opakujem, akonáhle prestaneme plniť trénerove pokyny, trpíme. A núkame šance súperovi.

Prekvapila teda niečím?

Nemyslím si. Vedeli sme, v čom sú dobrí a čo musíme robiť – vykrývať priestory, aby nehrali stredom – celý čas sme sa na to pripravovali. A nakoniec ich gólové akcie aj tak vznikli práve tam.

Prečítajte si tiež:

Ak Belgičania na druhý pokus naplnia papierové predpoklady a zdolajú Rumunov, budú mať všetci členovia skupiny E tri body. A pôjde sa takpovediac odznova.

Áno, ale všetko našťastie stále máme vo vlastných rukách. Treba poriadne zregenerovať, veď ste videli, aj Dávid Hancko mal nejaké problémy, nemohol hrať do konca. Musíme si oddýchnuť a poriadne sa nachystať. V záverečnom dueli pôjde o všetko. Toto mužstvo však rozhodne má na to, aby ho zvládlo.

Je Hanckove zranenie veľmi vážne?

Zatiaľ neviem, ale verím, že nie. Dúfam, že ho naši fyzioterapeuti dajú dokopy a bude môcť hrať.

Chvíľku to vyzeralo, akoby ste Dávida až „vyháňali“ z ihriska.

Najprv som mu vravel, Hanci, musíš vydržať, všetci sme unavení. Tak on chudák aj skúšal, ale onedlho bolo jasné, že sa mu fakt nedá. A riskovať nejaké väčšie zranenie? To by bola blbosť. Preto som mu musel povedať, nech radšej ide dole.

A čo hovoríte na výkon Lea Sauera? Odohral síce deväť minút, no na trávniku hýril pohybom, neskrýval sa, burcoval tím i fanúšikov. A to na Eure od neho nastúpil len jeden mladší futbalista – možno najväčší talent sveta – Lamine Yamal.

Ja jeho kvalitu vidím každý deň na tréningoch. Tú nejde poprieť. Dnes sa svojimi danosťami snažil rozprúdiť tempo a pomôcť mužstvu. Má pred sebou veľkú budúcnosť a reprezentácia ju zase má v ňom. Som presvedčený, že nám na tomto turnaji ešte pomôže.

Keď spomínate fanúšikov, boli opäť fantastickí. Hnali nás dopredu, počuli sme ich a chceli im darovať víťazstvo. Ďakujeme všetkým, ako tým na štadióne, tak tým pri obrazovkách. No, bohužiaľ, nechali sme si ujsť skvelú šancu. Všetko však, ako som povedal, stále máme vo vlastných rukách. Verím, že posledný zápas zvládneme a budeme sa spolu tešiť.

Pozrite si zostrih zápasu Slovensko - Ukrajina:

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme UEFA EURO 2024

Súvisiace témy

Dôležité udalosti