Schranz je s dvoma gólmi priebežne najlepší strelec na Euro 2024

Ivan Schranz.
Na snímke sprava Ivan Schranz (Slovensko) a Ruslan Malinovskyj (Ukrajina) počas zápasu základnej E-skupiny Slovensko - Ukrajina.. Zdroj: FOTO TASR - Martin Baumann

Spoločne s Jamalom Musialom z hostiteľského Nemecka.

Slovenský futbalista Ivan Schranz je s dvoma gólmi po ôsmom hracom dni ME najlepší strelec šampionátu spoločne s Jamalom Musialom z hostiteľského Nemecka. Obaja skórovali v oboch zápasoch svojich tímov. Aspoň raz sa strelecky presadilo ďalších 45 hráčov. 

Pozrite si aj rozhovor s našim úspešným strelcom

Na spoločnom treťom mieste medzi nahrávačmi figuroval Juraj Kucka s jednou asistenciou, ktorú si pripísal pri Schranzovom víťaznom góle do siete Belgicka (1:0). Jednu gólovú prihrávku má na konte aj Lukáš Haraslín, z duelu proti Ukrajine (1:2). O prvú priečku sa priebežne delili Holanďan Nathan Ake a Rumun Dennis Man, ktorí prihrali na dva presné zásahy. 

Strelecky najaktívnejší boli po 8. dni ME v Nemecku domáci Kai Havertz, Španiel Alvaro Morata a Dán Pierre-Emile Höjbjerg. Všetci zaznamenali štyri strely na bránu. Zo slovenského výberu mierili trikrát do priestoru brány Schranz s Haraslínom. Nemci boli na čele streleckých pokusov tímu (39) i strelených gólov (7). Slováci sa v úvodných dvoch zápasoch dostali k 24 strelám a patrilo im priebežné 10. miesto. Prezentovali sa 49-percentným držaním lopty (16. miesto) a mali viac ako 84-percentnú úspešnosť prihrávok (17.).

Štatistiky hráčov po 8. hracom dni ME v Nemecku: 

1. Ivan SCHRANZ (SR) a Jamal Musiala (Nem.) obaja 2 góly, 3. Michel Aebischer (Švajč.) a ďalších 44 hráčov po 1 góle

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme UEFA EURO 2024

Súvisiace témy

Dôležité udalosti