Do novej pasce sa chytil prvý hráč. Topfavoritovi Eura bude v poslednom zápase skupiny chýbať veľká opora

Do novej pasce sa chytil prvý hráč. Topfavoritovi Eura bude v poslednom zápase skupiny chýbať veľká opora
Španielsku bude proti Albánsku chýbať Rodri. Zdroj: Profimedia.sk

Stredopoliar dostal prvý kartový trest pri výhre jeho tímu (3:0) proti Chorvátsku. V ňom fauloval v pokutovom území Bruna Petkoviča.

Španielsku bude v poslednom zápase skupiny na Eure chýbať jedna z najväčších hviezd. Opora reprezentácie aj Manchestru City vynechá duel proti Albánsku po dvoch žltých kartách z predošlých stretnutí.

Stredopoliar dostal prvý kartový trest pri výhre jeho tímu (3:0) proti Chorvátsku. V ňom fauloval v pokutovom území Bruna Petkoviča v gólovej šanci. Viacerí fanúšikovia očakávali, že by sa mu za tento zákrok mohlo pred očami aj červenať, no nestalo sa a Rodri mohol nastúpiť aj vo štvrtkovom zápase proti Taliansku (1:0).

V ňom sa opäť nezaobišiel bez kartového napomínania. Tentokrát sa neprevinil faulom, ale nerešpektoval nové nariadenie, ktoré platí na európskom šampionáte. Hoci nie je kapitánom Španielska, komunikoval s arbitrom, keďže sa mu nepáčilo jedno z jeho rozhodnutí.

Za takéto konanie hráči (okrem kapitána) dostanú žltú kartu. V dôsledku toho, že hlavný rozhodca v dueli medzi Španielskom a Talianskom správne uplatnil nové pravidlo, Rodri bude v záverečnom vystúpení v skupine nútene pauzovať.

Prečítajte si tiež:

Stal sa prvým v histórii

Stal sa tak vôbec prvým hráčom, ktorý vynechá stretnutie kvôli tomu, že neudržal emócie a nahlas vyjadril svoj nesúhlas s verdiktom od zavedenia spomínaného pravidla.

V španielskom tíme nosí kapitánsku pásku na rukáve útočník Alvaro Morata a jeho zástupcom je krajný obranca Dani Carvajal.

Roberto Rosetti, ktorý má v UEFA pod patronátom rozhodcov vysvetlil dôvody tohto kroku.

„Hlavný rozhodca za zápas príjme 200 až 250 rozhodnutí. V náročných a často kontroverzných situáciách je pod obrovským tlakom, keďže každé z nich je skúmané z rôznych uhlov pohľadu. Vysvetľovať, keď sa na vás valí 22 hráčov je pre rozhodcu nemožné,“ cituje jeho slová Sportbible.com.

Pozrite si zostrih zápasu Španielsko Taliansko.

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme UEFA EURO 2024

Súvisiace témy

Dôležité udalosti