Prvá postupová kalkulačka je tu: Súboj Belgicka s Rumunskom môže veľa napovedať o našom postupe

Prvá postupová kalkulačka je tu: Súboj Belgicka s Rumunskom môže veľa napovedať o našom postupe
Romelu Lukaku. Zdroj: AP Photo/Darko Vojinovic

Belgicko je, podobne ako v zápase proti Slovensku, veľkým favoritom.

Na Eure v Nemecku je mimoriadne zamotaná najmä slovenská skupina. Naši futbalisti už v tomto čase mohli mať istotu osemfinále v prípade, ak by v piatok zdolali Ukrajinu.

To sa nepodarilo, a tak musíme naďalej tŕpnuť. Hoci máme stále všetko vo vlastných rukách, v konečnom poradí veľa napovie aj sobotný večerný zápas medzi Belgickom a Rumunskom.

Belgicko je, podobne ako v zápase proti Slovensku, veľkým favoritom. V prípade, že to potvrdí a s Rumunmi si poradí, situácia v skupine E bude mimoriadne vyrovnaná. Všetky tímy budú mať po druhom kole tri body.

Belgičania už majú pomyselný nôž na krku, pretože prípadná prehra s Rumunskom by ich dostala do veľmi komplikovanej situácie.

Ak Rumunsko opäť prekvapí futbalový svet a pripíše si výhru, zaistí si minimálne tretie miesto už pred zápasom proti Slovensku. Zverenci Francesca Calzonu sa však môžu spoliehať stále na seba. Ak zvládnu zápas proti Rumunsku za tri body, do osemfinále postúpia, bez ohľadu na ostatné výsledky.

Prečítajte si tiež:

Môže nám pomôcť aj remíza

Z tohto zápasu sa javí ako prijateľná aj remíza. Slovensko by mohlo skončiť na treťom mieste, no za predpokladu, že by duel proti Rumunsku skončil neúspešne a Belgicko by nezabodovalo naplno proti Ukrajine.

Víťazstvo nad Belgičanmi by Rumunom dalo šancu na plný bodový zisk v skupine. Ak by zvíťazili aj nad Slovenskom a Belgicko by prehralo v záverečnom vystúpení s Ukrajinou, Slovensko, Belgicko aj Ukrajina by mali tri body a Rumuni deväť.

Kombinácií a možností je stále veľa. O niečo jasnejšia bude situácia po večernom zápase medzi Rumunskom a Belgickom. Isté je len to, že výhra Belgicka zamotá skupinu úplne najviac.

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme UEFA EURO 2024

Súvisiace témy

Dôležité udalosti