Slovensko má istotu ďalšej miestenky na olympiáde. V Paríži budeme mať zastúpenie aj v skejtbordingu

Slovensko má istotu ďalšej miestenky na olympiáde. V Paríži budeme mať zastúpenie aj v skejtbordingu
Slovenský skejtbordista Richard Tury si zaistil miestenku v Paríži. Zdroj: Profimedia.sk

Účasť v Paríži si zaistil postupom do finále disciplíny street na podujatí olympijskej kvalifikačnej série v Budapešti.

Slovenský reprezentant v skejtbordingu Richard Tury si zabezpečil miestenku na OH 2024. Účasť v Paríži si zaistil postupom do finále disciplíny street na podujatí olympijskej kvalifikačnej série v Budapešti.

Tury skončil v prvej časti kvalifikačnej série v Šanghaji na 19. priečke, v olympijskom rebríčku mu pred podujatím v Maďarsku patrila 12. pozícia. Na OH sa kvalifikuje v každej disciplíne 20 najlepších podľa renkingu. Po postupe medzi finálovú osmičku v Budapešti je jasné, že olympiáda mu už nemôže ujsť. Definitívne potvrdenie zo strany svetovej federácie World Skate príde v pondelok, keď zverejní konečný olympijský rebríček.

Prečítajte si tiež:

Nevyšiel mu trik, no stačilo to

Člen Športového centra polície obsadil v sobotnom semifinále v Budapešti so ziskom 248,20 bodu siedmu priečku. Osemčlenné finále, v ktorom sa Tury predstaví ako jediný Európan, je na programe v nedeľu o 12.00 h.

„Síce mi nevyšiel jeden trik, ktorý som plánoval, ale strategicky to stačilo. Išiel som jazdu, ktorú viem, že som schopný zajazdiť a zapísať si tak potrebné skóre. Lebo počíta sa jedna jazda z dvoch,“ povedal Tury pre RTVS.

V maďarskej metropole išlo o všetko, jazdy na hrane však mnohým nevychádzali: „Dnes sme boli svedkami toho, že viacerí najlepší pretekári, ktorí išli predo mnou, toho veľa kazili. Veľa rozhoduje hlava. Je to náročné a ja som megašťastný, že môžem na tejto úrovni ťahať s tými najlepšími." 

Tury dosiahol výborný výsledok už v marci, keď sa dostal do finále podujatia WST Dubai Street. V ňom obsadil piatu priečku. Pod piatimi kruhmi sa predstaví premiérovo.

Pozrite si zostrih zápasu Eura medzi Tureckom a Portugalskom.

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Olympijské hry

Súvisiace témy

Dôležité udalosti