Situácia ani nemôže byť zamotanejšia. Takáto je postupová matematika pre Slovensko na ME

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Po dvoch kolách majú všetky tímy na konte tri body.

Futbalisti Belgicka zvládli zápas proti Rumunsku, keď zvíťazili 2:0. O ich triumfe rozhodol v druhej minúte Yuri Tielemans, na ktorého nadviazal aj Kevin de Bruyne. Výhra favorita nad Rumunskom znamená, že situácia v našej skupine pred posledným kolom ani nemôže byť zamotanejšia.

Všetky tímy majú aktuálne tri body. Pri rovnosti bodov je po vzájomnom zápase ďalším ukazovateľom gólový rozdiel. Na čele E-skupiny je tak aj napriek prehre s Belgickom Rumunsko. V ich prospech aktuálne hovorí najlepšie skóre 3:2, Belgicko je takisto s kladným skóre 2:1 druhé.

Slovensku patrí tretia priečka s vyrovnaným skóre 2:2. Náš piatkový premožiteľ Ukrajina je na poslednom mieste s negatívnym skóre 2:4.

O osude celej skupiny sa však rozhodne v stredajších (26. 6.) záverečných zápasoch skupiny. Slovensko sa stretne s Rumunskom a Belgicko si zmeria sily s Ukrajinou. Oba zápasy začínajú o 18.00 hod.

Víťazi oboch stretnutí automaticky postupujú ďalej so šiestimi bodmi na konte. Tím, ktorý bude ťahať v našom súboji za kratší koniec stále môže postúpiť, no v rukách to bude mať Ukrajina, resp. Belgicko.

Prečítajte si tiež:

Ak prehráme, pomôcť môžu Ukrajinci

V prípade slovenskej prehry s Rumunskom budú zverenci Francesca Calzonu potrebovať pomoc Ukrajiny. V hre o postup nás v takom prípade udrží len víťazstvo Ukrajincov za tri body.

Vtedy by Slováci obsadili tretie miesto vďaka víťazstvu nad Belgickom (1:0), teda vďaka lepšiemu vzájomnému zápasu, a živili by nádej na postup z tabuľky tretích tímov, kde zo šiestich tímov postupujú až štyri.

Ak nastane situácia, že Slovensko a Rumunsko sa rozídu po remíze, oba tímy budú mať štyri body a prvé miesto v skupine si uchmatne víťaz druhého duelu, pričom Slovensku by patrilo konečné tretie miesto.

V prípade, že by oba duely v stredu skončili remízou, rozhodovať bude lepšie skóre zo všetkých skupinových stretnutí, ďalej vyšší počet strelených gólov vo všetkých skupinových stretnutiach, následne vyšší počet výhier vo všetkých skupinových stretnutiach.

Ak by sa stále nerozhodlo o postupujúcich, vstupuje do hry tzv. pravidlo fair play (nižší počet disciplinárnych bodov na základe obdržaných žltých a červených kariet vo všetkých skupinových stretnutiach (červená karta = 3 body, žltá karta = 1 bod, vylúčenie po dvoch žltých kartách = 3 body).

Ako posledné kritérium by bola pozícia v poradí európskej kvalifikácie UEFA.

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme UEFA EURO 2024

Súvisiace témy

Dôležité udalosti