Remíza by mohla stačiť obom, ale určite sa na to nebudeme spoliehať, burcujú pred Slovenskom Rumuni

Remíza by mohla stačiť obom, ale určite sa na to nebudeme spoliehať, burcujú pred Slovenskom Rumuni
Rumunsko sa na remízu proti Slovensku určite spoliehať nebude. Zdroj: TASR

Slovenských futbalistov čaká v stredu na ME zápas o postup proti húževnatému súperovi, ktorý v sobotu prehral svoj prvý súťažný zápas po dvoch rokoch. Víťaz stretnutia si zabezpečí s istotou postup do osemfinále.

Rumuni vyhrali kvalifikačnú I-skupinu - zvíťazili v šiestich zápasoch, štyrikrát remizovali a mali skóre 16:5. Do turnaja vstúpili prekvapivým víťazstvom nad Ukrajinou (3:0) a ich víťaznú šnúru ukončilo až Belgicko (0:2).

Rumunsko má pred zápasom o jeden deň voľna menej. „Môže to hrať nejakú úlohu, majú kratšiu dobu na nejakú rekonvalescenciu. Je pekné, keď je tá skupina taká vyrovnaná, bude sa rozhodovať do posledného zápasu,“ povedal Martin Dúbravka.

Rumuni majú v niečom podobný herný prejav ako slovenský tím - stavajú na vysokom pressingu a kolektívnom výkone. Podobný vývoj majú pre nich aj prebiehajúce ME - oba tímy prekvapivo vyhrali svoj úvodný zápas, no v ďalšom nevyužili možnosť na zaistenie postupu.

Prečítajte si tiež:

Ak to bude v 91. minúte 0:0, potom možno

Situácia v „éčku“ je pred záverečnými dvoma zápasmi zamotaná. Slovákom i Rumunom bude remíza pravdepodobne stačiť na postup. Rumuni sa však na to nechcú spoliehať.

„Nemôžete ísť do zápasu s myšlienkou na remízu. Ak to bude v 91. minúte 0:0 a nerozhodný výsledok nám obom zaručí postup, tak potom áno. Ale nechcem dopredu kalkulovať,“ uviedol Valentin Mihaila podľa agentúry Reuters. Rumunský útočník zároveň zdôraznil.

„Musíme ísť do zápasu s myšlienkou vyhrať a myslím si, že to dokážeme.“

Na postup z tretieho miesta by mohli stačiť za určitých okolností tri body, no Ukrajinci môžu skončiť na poslednom mieste aj so štyrmi. Prípadný postup zo skupiny by bol pre Slovákov druhý na ME a tretí na veľkom turnaji.

Pozrite si zostrih zápasu Belgicko - Rumunsko:

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme UEFA EURO 2024

Súvisiace témy

Dôležité udalosti