GALÉRIA: V Španielsku sa riešil návrat kontroverzného obchodníka aj budúcnosť dôležitých mien

GALÉRIA: V Španielsku sa riešil návrat kontroverzného obchodníka aj budúcnosť dôležitých mien
Zdroj: Martin Trenkler

V Španielsku počas uplynulého víkendu pokračovala sezóna F1. Holanďan Max Verstappen v kvalifikácii zaostal za Landom Norrisom z McLarenu, no v nedeľu si pozície vymenili.

Holanďan Max Verstappen z Red Bullu si pripísal siedmy triumf v prebiehajúcom ročníku. Najlepšiu trojicu doplnil Lewis Hamilton z Mercedesu, pre ktorého to bolo prvé pódium v sezóne.

V Španielsku opäť nechýbal slovenský fotograf Martin Trenkler, ktorého exkluzívne zábery si môžete pozrieť v našej bohatej galérii.

Obrovskej priazni sa tešila dvojica domácich pretekárov Fernando Alonso a Carlos Sainz. Jediný Slovák v kolotoči F1 vyzdvihol fanúšikov aj krásne prostredie.

„Veľká cena Španielska a hlavne okruh Barcelona-Catalunya nepatria k mojím najobľúbenejším na fotenie, no fanúšikovia sú tu skvelí a milujú Fernanda Alonsa aj Carlosa Sainza. Barcelona je tiež jedna z najkrajších destinácií v roku,“ povedal na úvod pre TVNOVINY.sk Martin Trenkler.

Prečítajte si tiež:

Zákulisné témy

Čo sa týka výsledkovej listiny, nenastalo takmer žiadne prekvapenie. Z triumfu sa tešil dominantný Max Verstappen na Red Bulle pred Landom Norisom a Lewisom Hamiltonom. V zákulisí sa však toho rozoberalo celkom dosť.

„Veľa sa rozprávalo o návrate kontroverzného Flavia Briatoreho do zodpovednej úlohy v tíme Alpine. Kedysi, keď sa tím volal ešte Benetton a potom Renault, bol práve Briatore ich šéfom a získal tituly so Schumacherom  a Alonsom. Potom však prišla Crashgate a doživotný zákaz vstupu do paddocku, čo neskôr súdy obrátili v Briatoreho prospech,“ priblížil známu kauzu z VC Singapuru v roku 2008, keď Briatore prikázal svojmu pilotovi úmyselne havarovať, aby vyšlo na trať safety car.

Tentoraz nie je šéfom tímu Alpine, ale bude mať v ňom výrazné slovo. Zatiaľ nevedno, aké má s tímom plány. Spomínal sa aj predaj súkromným investorom, no ten sa údajne nestane realitou.

Okrem kontroverzného obchodníka bola témou aj budúcnosť Carlosa Sainza. „Podľa mojich zdrojov chce Sainzov otec umiestniť syna do tímu Audi. Carlos však projektu zatiaľ veľmi neverí a inklinuje k sedačke v tíme Williams. Rozhodne sa veľmi skoro,“ prezrádza Trenkler.

Prečítajte si tiež:

Budúcnosť Neweyho

Na pretrase je aj ďalšie významné meno F1. Adrian Newey sa stále nerozhodol, v ktorom tíme sa budú tešiť z jeho služieb.

„Nedávno navštívil továreň Aston Martinu. Nie je tajomstvom, že tento tím po ňom poľuje, rovnako však aj ostatní. Mala to byť utajená návšteva, no podľa všetkého Neweyho manažér Eddie Jordan naschvál správu "odtajnil", aby tak zvýšil finančnú ponuku od ostatných, najmä od Ferrari,“ pokračoval Trenkler.

Po daždivom víkende v Kanade si tentokrát piloti užili slnečné lúče. „Samotný víkend na okruhu prebiehal bez problémov a v priaznivom počasí. Bola to predposledná Veľká cena Španielska na tomto okruhu, v roku 2026 sa presunie do Madridu,“ uzavrel Martin Trenkler. Jeho ďalšie zábery a postrehy z F1 nájdete aj na Youtube kanáli či Instagrame.

Priame prenosy z pretekov počas celej sezóny F1 môžete sledovať na Voyo.

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Exkluzívne

Súvisiace témy

Dôležité udalosti