Muž, ktorý sklamal Slovensko! Hanlon vysvetľuje, prečo je mu v Bielorusku lepšie

IMG_9972.jpg

Prečítajte si, čo hovorí dnes.

Na rok 2011 nemajú slovenskí hokejoví fanúšikovia najlepšie spomienky. Majstrovstvá sveta sa konali na Slovensku, prišli najväčšie hviezdy na čele s Pavlom Demitrom. V novej bratislavskej aréne po jeho boku korčuľovali Gáborík, Graňák, Bartečko, Handzuš, bratia Hossovci, Nagy, Radivojevič, Šatan, Stümpel, Višňovský či Zedník. Bránu kryl Halák a všetko to mal pod taktovkou kanadský tréner Glen Hanlon. Muž, do ktorého dával nádeje celý národ. Šampionát nešiel ani podľa jeho predstáv.

Dnes, o tri roky neskôr, vedie Kanaďan opäť národné družstvo, ktoré hostí svetovú elitnú šesťnástku. Z chýb zo Slovenska sa poučil. Teraz si snaží MS užiť, povedal to v rozhovore pre Medzinárodnú hokejovú federáciu IIHF.

„Bol som tam a pamätám si to. Bola to národná športová katastrofa," spomína na rok 2011 kanadský hokejový novinár Paul Romanuk, ktorý v Minsku vyspovedal svojho krajana.

Zdroj: SITA

Do bojov o postup do štvrťfinále sme tak išli bez bodu. Hneď v prvom stretnutí E-skupiny na Slovákov čakali odvekí rivali z bývalej federácie. A opäť z toho bola prehra o gól. Zo slovenského národného tímu sa presadil Nagy a Surový.

V nasledujúcom zápase s Fínskom išlo o všetko. Stretnutie otvoril Gáborík v presilovej hre, no viac sa našim hokejistom Petri Vehanena prekonať nepodarilo, prehrali sme 1:2. V tom momente už bolo jasné, že šampionát sa pre nás skončí zápasom s Dánskom. Medailový sen sa rozplynul, do štvrťfinále sme sa nedostali.

S domácim publikom sa hokejisti rozlúčili so cťou - nad Dánskom vyhrali 4:1. Viac ako góly Stümpela, Šatan, Mariána Hossu a Zedníka utkvel v pamäti Slovákov iný okamih z tohto zápasu. S národným dresom sa emotívne lúčil Pavol Demtira. O štyri mesiace neskôr prišlo k jaroslavľskej tragédii.

https://www.youtube.com/watch?v=lvUfSTw7jhw


BRATISLAVA/ Michal Lukačovič

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.