VIDEO: Maďarský kapitán kritizoval zdravotníkov za postup pri desivom zranení spoluhráča. UEFA reaguje

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Európska futbalová únia (UEFA) sa ohradila voči kritike maďarského stredopoliara Dominika Szoboszlaia v súvislosti so zásahom lekárskeho tímu v nedeľnom zápase ME medzi Škótskom a Maďarskom (0:1). Stretnutie poznačilo zranenie Barnabása Vargu, ktorý utrpel otras mozgu i viacero zlomenín v oblasti tváre.

Maďarský útočník sa pri jednej z centrovaných lôpt do šestnástky nešťastne zrazil so škótskym brankárom Angusom Gunnom a zostal nehybne ležať na trávniku. Tam ho potom dlhé minúty ošetrovali a neskôr na nosidlách transportovali do nemocnice. Szoboszlai po zápase skritizoval medikov za to, že sa na ihrisko neponáhľali, pričom v takýchto prípadoch sa počíta každá sekunda.

Prečítajte si tiež:

K zdržaniu nedošlo

UEFA však v reakcii uviedla, že zdravotnícky personál konal profesionálne a v súlade s príslušnými postupmi. „Pri ošetrení nedošlo k žiadnemu zdržaniu. Tímový lekár zasiahol do 15 sekúnd a po ňom okamžite nasledoval druhý lekár na štadióne. Kvalifikované pohotovostné tímy čakali na ihrisku podľa protokolu a hneď, ako si ich zásah vyžiadali zdravotníci, dorazili s nosidlami,“ citovala z vyhlásenia UEFA agentúra DPA.

Varga v pondelok absolvoval operáciu v nemocnici v Stuttgarte a je v stabilizovanom stave. V prípade postupu svojho tímu do osemfinále sa už na turnaji nepredstaví. Maďari získali v A-skupine tri body a do ďalšej fázy môžu postúpiť z tabuľky tretích tímov.

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme UEFA EURO 2024

Súvisiace témy

Dôležité udalosti