Favoritovi na titul hrozí na Eure bizarná pokuta. Nasadzovanie mladého talentu môže spôsobiť komplikácie

Favoritovi na titul hrozí na Eure bizarná pokuta. Nasadzovanie mladého talentu môže spôsobiť komplikácie
Zdroj: TASR/AP

Na Eure patrí k najlepším hráčom, hoci je najmladším na turnaji. Práve vek Lamine Yamala môže spôsobiť Španielsku komplikácie.

Stal sa najmladším hráčom na európskom šampionáte. Na trávniku vyzerá, že má skúsenosti na rozdávanie. Veľmi zaujímavým menom na Eure je španielsky 16-ročný supertalent Lamine Yamal. V súvislosti s ním však hrozí Španielsku bizarná pokuta.

Nemecké zákony totiž nedovoľujú pracovať neplnoletým po ôsmej hodine večer, pričom športovci majú výnimku až do 23.00 hod. Táto téma je teda aktuálna vždy vo večerných zápasoch Španielska, ktoré začínajú o 21. hodine. Do pracovného času futbalistov sa totiž započítavajú napríklad aj mediálne povinnosti.

Podľa právneho odborníka Stephana Gräfa, ktorého cituje nemecký denník Bild, nehrozia Španielsku športové následky v podobe odpočtu bodov či dokonca vylúčenia z turnaja.

Prečítajte si tiež:

Hrozí pokuta

V hre je pokuta vo výške 30-tisíc eur. Aj táto možnosť je len v teoretickej rovine, pretože v podobných prípadoch sú nemecké úrady benevolentné.

Obdobnú situáciu v Nemecku riešili aj v minulosti, keď Julian Dräxler nastupoval v Lige majstrov v drese Schalke, aj vtedy sa to zaobišlo bez sankcií.

Lamine Yamal patrí napriek nízkemu veku k najväčším oporám Španielska na turnaji. Barcelonský „diamant“ si počas Eura stíha plniť aj školské povinnosti.

„Je len málo hráčov, ktorí sú tak futbalovo vyspelí a dokážu rozumieť hre tak ako on,“ cituje slová španielskeho trénera Sport.cz.

Pozrite si zostrih zápasu medzi Španielskom a Chorvátskom.

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme UEFA EURO 2024

Súvisiace témy

Dôležité udalosti