Je ich štart ohrozený? Sestry Fialkové stále nedospeli so zväzom k dohode

Ivona Fialková v cieli po štvrtom úseku v štafete žien na 4x6 km na ZOH.
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Sezóna 2018/2019 štartuje už 2. decembra v slovinskej Pokljuke.

Hoci do začiatku novej biatlonovej sezóny nezostáva už ani mesiac, účasť dvoch našich želiezok je neistá. Ako uvádza sport.sk, sestry Fialkové doteraz nedospeli so Slovenským zväzom biatlonu (SZB) k dohode ohľadom zabezpečenia štátnej reprezentácie.

Jablkom sváru majú byť detaily o marketingových veciach. Zmluvu už podpísali všetci členovia reprezentačných družstiev, trojnásobnú olympijskú víťazku Anastasiu Kuzminovú nevynímajúc.

Pokiaľ by neprišlo k dohode, rodáčky z Čierneho Balogu by sa v pretekoch Svetového pohára nemuseli predstaviť.

"Predpokladáme, že národné športové zväzy si organizujú svoju činnosť tak, aby nedochádzalo k situáciám, ktoré by mohli ohroziť účasť štátnej reprezentácie na významnom športovom podujatí. Táto požiadavka je úzko spätá aj s povinnosťou efektívneho nakladania s finančnými prostriedkami z verejných zdrojov vynaloženými na ich športovú prípravu. V tomto smere musíme s poľutovaním konštatovať, že chyba nastala v oneskorenej príprave dokumentu Zmluvy o štátnej športovej reprezentácii, ktorú SZB vo finálnej podobe schválil až na svojom zasadnutí dňa 14. 9. 2018," znie v tlačovej správe VŠC Dukla Banská Bystrica, ktorá je zamestnávateľom sestier Fialkových.

"V tomto čase už reprezentantky absolvovali viac ako polovicu športovej prípravy. Považujeme za neseriózne zo strany zväzu podávať návrh na zaradenie športovcov do strediska bez toho, že by nás upovedomili o možnosti vzniknutia takejto situácie," pokračuje tlačová správa.

"SZB nešťastne zvolil formuláciu svojho uznesenia, kde uložil povinnosť reprezentantkám podpísať túto zmluvu. Právny poriadok SR predpokladá uzavretie zmluvy na základe súhlasu obidvoch strán. Pokiaľ jedna strana nesúhlasí, nemožno ju donútiť k uzavretiu akejkoľvek zmluvy," znie v stanovisku VŠC Dukla Banská Bystrica.

BANSKÁ BYSTRICA/rd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Zväz

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.