Cristiano Ronaldo pred každým zápasom vzdáva poctu rodnej krajine. Na Eure sa postaral o výnimočný zápis

Cristiano Ronaldo pred každým zápasom vzdáva poctu rodnej krajine. Na Eure sa postaral o výnimočný zápis
Cristiano Ronaldo vzdáva úctu rodnej krajine pred každým zápasom. Zdroj: Profimedia.sk

Cristiano Ronaldo je pre Portugalsko stále platným hráčom. Na prebiehajúcom Eure v Nemecku prekonal vlastný rekord. Zaujal aj svojím postavením počas hymny.

Portugalská superhviezda Cristiano Ronaldo je stále platným hráčom svojho tímu a túži po tom, aby sa mu podarilo zopakovať rok 2016, keď sa so spoluhráčmi tešil z titulu.

Svoju premiéru na kontinentálnom šampionáte absolvoval v roku 2004, keď mal len 19 rokov. Už vtedy bol blízko k vytúženej trofeji. Portugalsko pred 20 rokmi prekvapujúco podľahlo vo finále Grécku 1:0.

Všetko si to vynahradil na spomínanom turnaji vo Francúzsku, kde doviedol svoj tím až na vrchol. Dá sa predpokladať, že práve prebiehajúce Euro v Nemecku by mohlo byť pre päťnásobného držiteľa Zlatej lopty posledným.

Portugalčania si už v predstihu zabezpečili prvé miesto v skupine po výhrach 2:1 nad Českom a 3:0 proti Turecku. Ronaldo v doterajšom priebehu šampionátu neskóroval, no v predošlom dueli ukázal svoju veľkosť, keď nezištne prihrával Brunovi Fernandesovi, ktorý strelil gól do prázdnej bránky.

Prečítajte si tiež:

Najvyššia rýchlosť

Okrem toho zaznamenal v Nemecku ďalší osobný rekord. Tridsaťdeväťročný útočník dosiahol pri behu na úroveň 32,7 km/h, čo je najvyššia rýchlosť, akú zaznamenal na majstrovstvách Európy od roku 2012, keď UEFA začala merať aj túto štatistiku.

Na prvom Eure, na ktorom bola táto technológia k dispozícii mal hviezdny futbalista 27 rokov a dosiahol najvyššiu rýchlosť 32 km/h. O štyri roky neskôr klesla jeho rýchlosť na 29,1 a na Eure 2020 to bolo 29,7 km/h, pripomenul portál Sportbible.com.

Táto skutočnosť je až neuveriteľná a svedčí to o tom, že pre úspech tímu a svojej krajiny robí absolútne maximum.

Výnimočný vzťah ku krajine

Výnimočný vzťah futbalového velikána k svojej vlasti vyjadruje aj jeho postavenie počas štátnej hymny pred zápasom.

Hviezdny kapitán stojí bokom smerom k svojim spoluhráčom. Tento prvok využíva bývalý hráč Realu Madrid, Manchestru United či Juventusu Turín už niekoľko rokov. Dôvodom je, že Ronaldo sa počas hymny pozerá na vlajku svojej rodnej krajiny, aby jej takýmto spôsobom prejavil rešpekt, poukázal Sport.cz.

Vlajka väčšinou nie je zavesená na hlavnej tribúne, ale v rohoch štadiónu, prípadne býva zobrazená na veľkoplošnej obrazovke.

Pozrite si zostrih zápasu Portugalsko Turecko.

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme UEFA EURO 2024

Súvisiace témy

Dôležité udalosti