Wayne Rooney sa rozlúči s reprezentačným dresom. Vždy to bola pre mňa česť, hovorí

Angličan Wayne Rooney na tlačovej konferencii pred duelom Ligy národov.
Zdroj: TASR/AP

Tridsaťtriročný útočník je rekordér v počte reprezentačných gólov za Anglicko.

Anglický futbalista Wayne Rooney pred rozlúčkovým vystúpením v reprezentácii vyhlásil, že obliekať dres národného tímu bola pre neho vždy česť.

Tridsaťtriročný útočník je rekordér v počte reprezentačných gólov za Anglicko. V 119 zápasoch vo farbách "Albionu" ich strelil 53.

Naposledy si najcennejší dres obliekol v novembri 2016, keď Angličania zdolali rivala zo Škótska 3:0.

Rooney sa pred štvrtkovým prípravným duelom s USA vyjadril, že je hrdý na to, že bude môcť znova vybehnúť na trávnik vo Wembley.

"Je to niečo výnimočné a naozaj sa na to teším. Absolvoval som aj prvý tréning v pondelok a cítil som sa naozaj zvláštne, že som sa znova dostal medzi hráčov. Reprezentácia krajiny bola pre mňa vždy veľká česť," reagoval bývalý hráč Manchestru United a FC Everton.

"Myslím si, že moje rozhodnutie odísť bolo správne. Videl som mladších chlapcov a vtedy som vedel, že je čas skončiť a dať šancu ďalším," citoval Rooneyho portál bbc.com.
Na otázku, či by rád skóroval vo svojom rozlúčkovom vystúpení povedal, že to nie je dôležité. "Bolo by to pekné, ale hlavne mi ide o poďakovanie sa fanúšikom za celú kariéru, počas ktorej ma podporovali," dodal bývalý kapitán "troch levov". 

V júni 2018 odišiel z FC Everton do zámorskej MLS, kde za DC United strelil 12 gólov. Klubu z hlavného mesta pomohol k postupu do play off, tam však DC vypadol v prvom kole s Columbusom Crew v rozstrele z 11 m.

LONDÝN/TASR

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti