Potvrdené! Chára nepríde

BrYU.zdeno_chara_na_treningu_hokejovej_reprezentacie_.jpg

Naša súpiska sa uzavrie.

Po vypadnutí Bostonu Bruins v siedmom zápase druhého kola play-off NHL Montrealom, obrancovia Zdeno Chára a Andrej Meszároš slovenskú reprezentáciu na MS v Minsku neposilnia.

„Zdeno sa zranil vo štvrtom zápase série na ľade Montrealu a utrpel otvorenú zlomeninu prsta na ruke. Teraz mu hrozila infekcia a v piatok ho čaká ďalší chirurgický zákrok. Je nám ľúto, že sa mu stalo takéto zranenie, ale americkí lekári mu neodporučili štartovať na šampionáte. Zdeno mal veľkú chuť posilniť naše mužstvo, ale jeho zdravotný stav bol proti. Čo sa týka Andreja Meszároša, ten nám prostredníctvom svojho agenta oznámil, že mu po sezóne vyprší zmluva a nechce riskovať zranenie pred ďalším ročníkom," povedal generálny manažér slovenskej reprezentácie Otto Sýkora pre oficiálnu stránku SZĽH.

Slováci tak zrejme dopíšu na súpisku aj posledného hráča - obrancu Vladimíra Mihálika a zaradia sa medzi tímy (Nórsko, Francúzsko, Taliansko, USA, Lotyšsko a Bielorusko), ktoré majú uzavretú súpisku.

Zdeno Chára doteraz štartoval na 7 majstrovstvách sveta a dva razy získal striebornú medailu (2000 a 2012). Meszároš je účastníkom dvoch svetových šampionátov (2004 a 2006).


MINSK, BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti