Ocenili športových strelcov, ktorí sú výkladnou skriňou nášho športu

Zuzana Rehák-Štefečeková a Danka Barteková.
Zdroj: TV Markíza

Ich zásluhou už máme päť miesteniek do Tokia.

Športová streľba je už dlhé roky výkladnou skriňou slovenského športu a potvrdilo sa to aj v tejto sezóne. Naši reprezentanti vybojovali päť miesteniek na olympijské hry v Tokiu 2020 a tých najúspešnejších v utorok (20. 11.) ocenil Slovenský strelecký zväz.

Titul majsterky sveta si Zuzana Rehák-Štefečeková vybojovala v záverečnom rozstrele proti Číňanke Siao-ťing Wang. Okrem toho pridala ďalšie zlato v mix trape spolu s Erikom Vargom. Na kontinentálnom šampionáte v rakúskom Leobersdorfe bola tretia, striebro pridala v mix trape a disciplíne dvojitý trap. Okrem toho vedie svetový rebríček. "Bola to najlepšia sezóna. Z každých pretekov som si priniesla medailu. Verím, že to bude pokračovať a budem mať viac takýchto sezón," povedala Rehák-Štefečeková.

Jej tímová kolegyňa Danka Barteková získala na európskom šampionáte zlatú medailu v skeete. "Sezóna bola výborná. Veľmi sa teším, že som po dlhom čase videla stúpať na stožiari slovenskú vlajku. Mala som vyrovnané výsledky, na Svetovom pohári som vždy bola v prvej desiatke," uviedla Barteková, ktorej patrí vo svetovom rebríčku piate miesto ako druhej najlepšej Európanke.

Zdroj: TASR

Na olympiáde v Tokiu sa predstaví aj trapista Erik Varga, zaslúžil sa o to striebornou medailou na MS. Na ME obsadil štvrté miesto. Celú predchádzajúcu sezónu pritom Varga vynechal pre ťažké zranenie ramena. "Som rád, že som sa mohol vrátiť. Sezóna dopadla nad moje očakávania. Vďaka všetkým, ktorí stáli za mnou, to dopadlo dobre. Po tom všetkom, čo sa stalo, je to pre mňa veľká satisfakcia." Hubert Andrzej Olejnik bol súčasťou zlatého miešaného družstva v dvojitom trape na ME. V individuálnej disciplíne v dvojitom trape pridal bronz.

Daniela Demjén-Pešková získala bronz na MS v malokalibrovej puške na 60 rán, Filip Praj triumfoval v trape na akademických MS v Kuala Lumpur. Vladimír Jurza a Štefan Ernst získali tituly majstrov sveta v streľbe z historických zbraní.


BRATISLAVA/TV Markíza, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti