VIDEO: Schumacher len pár týždňov pred osudným pádom poskytol rozhovor, ktorý vyšiel teraz

Michael Schumacher.
Zdroj: Reprofoto: michael-schumacher.de

Sedemnásobný majster F1 v ňom, okrem iného, prezradil, ktorého zo súperov si najviac vážil.

Rodina Michaela Schumachera uverejnila doteraz skrývané video, ktoré sa natočilo len dva mesiace pred pádom na lyžiach, po ktorom zostal sedemnásobný majster sveta v F1 v umelom spánku.

Schumacher mal v decembri roku 2013 ťažký pád vo francúzskom Méribelu, po ktorom zostal vo vážnom stave. Informácií o jeho situácii doteraz veľa neprichádzalo.

Na videu, ktoré je rozdelené do desiatich častí, hovorí Schumi okrem iného o svojej kariére, nezabudnuteľných zážitkoch, ale napríklad aj o oponentoch.

„Najviac si vážim prvý titul s Ferrari v roku 2000, nakoľko po 21 rokoch to bol pre túto stajňu prvý majstrovský titul," začal opisovať svoje pocity Schumacher.

„Počas všetkých sezón, ktoré som v F1 odjazdil, som najviac rešpektoval Miku Häkkinena. Zvádzal som s ním náročné súboje, udržali sme si však veľmi dobrý vzťah," odpovedal na otázku, ktorého oponenta z kokpitu si váži najviac.

K otázke, ako veľmi je „efjednotka" náročná povedal, že si vyžaduje veľmi veľa prípravy. Dodal, že je dôležité myslieť na to, ako sa dá zlepšiť, myslieť na ďalší krok. „Vždy som pociťoval, že nie som dostatočne dobrý. Koncentroval som sa na seba a aj vďaka tomu som sa stal tým, čím som," tvrdil Schumacher.

„Úspech, nech nastane hocikedy v živote, je výsledkom nie jednotlivca, ale skupiny ľudí. Vo Formule 1 to je o tíme a nie o šou jedného muža," dodal sedemnásobný majster sveta.

Na otázku, či rozoberal taktiku a výkony len svojich najväčších konkurentov, odpovedal: „Sústredil som sa na všetkých, nielen na tých najlepších, pretože každý bol svojim spôsobom niečím výnimočný."

„Talent, ako aj v iných športoch, je dôležitý, ale tým sa to nekončí. Motokáry sú skvelým spôsobom, ako môžete zdokonaľovať svoje zručnosti a stať sa špičkovým pretekárom," uzavrela legenda motoristického sveta.

BERLÍN/rd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Michael schumacher

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.