MMA šampión Vémola: Végh sa bojí, že príde o auru. Som československá jednotka

Karlos Vémola počas galavečera zmiešaných bojových umení XFN 14 na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu..jpg

Čech nedávno navrhol, že by si to mohli rozdať pod hlavičkou UFC.

Čech Karlos Vémola (23 výhier/5 porážok) o sebe vyhlasuje, že je momentálne najlepší MMA bojovník na území Česka aj Slovenska. Jediný, kto sa mu približuje, je podľa jeho slov Slovák Attila Végh (32 výhier/8 porážok). Práve slovenský zápasník bol dlho považovaný za nekorunovaného kráľa MMA oboch republík.

Súboj, na ktorý čakajú fanúšikovia z oboch brehov rieky Morava, je však zatiaľ v nedohľadne. Problém je v tom, že každý z rivalov pôsobí v inej organizácii. Čech je hlavnou hviezdou organizácie XFN a Slovák zápasí pod hlavičkou Oktagon MMA.

Zdá sa, že „Terminátor" Vémola túži po vzájomnej konfrontácii o niečo viac. Čech nedávno navrhol, že by si to mohli rozdať pod hlavičkou UFC. Príchod najprestížnejšej MMA organizácie do Českej republiky je na spadnutie a Vémola verí, že má k návratu do hlavnej svetovej ligy najbližšie.

Zdroj: TASR

Svoje plány prezradil v rozhovore pre portál isport.blesk.cz. „Ak to vyjde, tak si splním niekoľko snov a fanúšikom niekoľko sľubov. Vypredáme O2 arénu a budem na UFC tlačiť, aby podpísali Attilu Végha. Ako najlepší slovenský šampión si to zaslúži. Ja by som proti nemu nastúpil, a tým by som splnil všetko, čo som sľúbil," vyhlásil Vémola.

To sa však vôbec nepáči organizácii Oktagon MMA, pod ktorou Végh zápasí. Súboju sa síce nebránia, no musí to byť na turnaji Oktagon.

Zdroj: TASR

Vémola tvrdí, že chce dokázať, kto je najlepší. Aj keď k súboju zrejme nedôjde, už teraz sa považuje za česko-slovenskú jednotku. Oktagon mu údajne ponúkol za zápas iba polovicu zo sumy, ktorú navrhla XFN.

„To, čo robia manažéri Oktagonu, je dobré pre nich, ale nie je to dobré pre česko-slovenské MMA. Chcel som fanúšikom dopriať československý zápas storočia. Raz to niekto urobí, ale nebudeme to my dvaja. Attila sa nebojí nikoho. V tom problém nevidím. Má však strach z toho, že by stratil povesť, akú má. Že je taký obrovský šampión. Ako na Slovensku, tak zrejme aj v Čechách. On jednoducho o túto auru nechce prísť," dodal Vémola.

PRAHA/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme UFC

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.