Šport

Naše štvrťfinále má v rukách prekvapenie turnaja

Slovenskí fanúšikovia v Minsku sa tešia z vyrovnávajúceho góli Michela Miklíka.
Slovenskí fanúšikovia v Minsku sa tešia z vyrovnávajúceho góli Michela Miklíka. Zdroj: SITA

Toto je súhrn možných scenárov.

Slovákom zatiaľ nevychádza turnaj úplne podľa predstáv. Po piatich dueloch majú na svojom konte sedem bodov. Na druhej strane z toho stále môže byť štvrťfinále, nemáme to však už vo svojich rukách. SlovenskoŽijeHokejom.sk zverejnili možné scenáre, kadiaľ vedie  cesta medzi TOP8 mužstiev sveta.

1. Porazíme Dánov spolu za 3 body
a) Do štvrťfinále by sme postúpili vtedy, ak by Francúzsko vo zvyšných dvoch dueloch (Dánsko a Česko) získalo spolu dva body alebo menej. Zároveň by Nórsko nesmelo v súboji s Českom  a Kanadou vybojovať viac ako 3 body.

b) Do štvrťfinále by sme po zisku 6 bodov postúpili aj v prípade, že by boli splnené práve tieto podmienky: Nóri vo zvyšných dvoch zápasoch (proti ČR a Kanade), nezískajú viac ako 3 body a Česi vo zvyšných dvoch súbojoch (proti Nórsku a Francúzsku) nezískajú viac ako 2 body.

2. Porazíme Dánov za 2 bodov

a) Do štvrťfinále by sme postúpili vtedy, ak by Francúzsko vo zvyšných dvoch dueloch (Dánsko a Česká republika) získalo spolu jeden bod alebo menej. Zároveň by Nórsko nesmelo v súboji s Českom  a Kanadou vybojovať viac ako 3 body.

b) Do štvrťfinále by sme vedeli pri zisku 5 bodov teoreticky aj keby sa splnil nasledujúci scenár:  Nóri vo zvyšných dvoch zápasoch (proti ČR a Kanade), nezískajú viac ako 2 body a Česi vo zvyšných dvoch súbojoch (proti Nórsku a Francúzsku) nezískajú viac ako 1 bod.

3. Získame proti Dánsku bod a menej - do šťvrťfinále nepostupujeme.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk - aktualizované

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.