Z historického zápisu celosvetová hanba. Zo 16-ročného tínedžera sa vykľul čoskoro tridsiatnik

Gourav Mukhi (vľavo) s Timom Cahillom.
Zdroj: Reprofoto: YouTube/Top Top Football

K veľkému úspechu mu pogratulovala aj austrálska futbalová legenda Tim Cahill.

Indická najvyššia futbalová súťaž nepatrí práve medzi najvyhľadávanejšie destinácie, hviezdy sa na sklonku kariéry skôr rozhodnú pre krajiny ako Čína, Japonsko, prípadne Spojené štáty.

Austrálčan Tim Cahill, známy z pôsobenia v Evertone a historicky najlepší strelec reprezentácie, je svetlou výnimkou. Už 39-ročný Cahill sa v lete rozhodol pre pôsobenie v indickom FC Jamshedpur.

V tíme pôsobí aj útočník Gourav Mukhi, ktorému 7. októbra gratuloval k premiérovému gólu medzi dospelými. Mukhi sa totiž narodil 4. mája 2002, čím sa vo veku 16 rokov stal najmladším strelcom v histórii tejto súťaže. Píše Sport Bible .

Zdroj: Twitter/Akarsh Sharma

„Toto je najlepší moment tvojho života!“ vyjadril Cahill kompliment tínedžerovi, ktorý svojimi fúzami viacerým pripomínal skôr zrelého muža ako vekovo ešte stále dieťa.

Po dvoch mesiacoch sa zistilo, že z historického zápisu sa stal celosvetový škandál. Mukhi totiž v žiadnom prípade nemá šestnásť, ale 28 rokov.

Zdroj: Twitter/Indian Super League

Disciplinárna komisia Indickej futbalovej federácie mu po tomto šokujúcom zistení pozastavila činnosť na šesť mesiacov a zrušila mu registráciu. Hriešnik sa tak môže nanovo zaregistrovať až po uplynutí trestu, potom však už musí predložiť originálne príslušné dokumenty.

Ešte zarážajucejšie však vyznieva fakt, že nejde o prvý Mukhiho podvod . Pred tromi rokmi "načierno" nastupoval za mládežnícku kategóriu do 16 rokov, za čo ho riadiaci orgán spolu s ďalšími štyrmi spoluhráčmi potrestal zákazom činnosti na dva roky.

NEW DILÍ/Robert Ďurkáč

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.