Hirscher vyhral slalom v Saalbach-Hinterglemme a stal sa rakúskym rekordérom

Marcel Hirscher (uprostred) sa raduje z víťazstva v slalome Svetového pohára v Saalbach-Hinterglemme.
Zdroj: TASR/AP/Marco Tacca

Slovensko nemalo v 2. kole zastúpenie.

Domáci lyžiar Marcel Hirscher zvíťazil vo štvrtkovom slalome Svetového pohára v rakúskom stredisku Saalbach-Hinterglemm. Dvadsaťdeväťročný pretekár zdolal o 38 stotín sekundy Švajčiara Loica Meillarda. Tretí Henrik Kristoffersen z Nórska zaostal 47 stotín.

Hirschera nezastavila ani výrazne rozbitá trať a hoci v druhej jazde výrazne stratil najmä na Meillarda, pripísal si deviate víťazstvo z uplynulých desiatich pretekov v tejto disciplíne. Celkovo dosiahol 63. kariérové prvenstvo v pretekoch SP a o jeden triumf prekonal rakúsky rekord Annemarie Moserovej-Pröllovej.

Na všeobecný rekord legendárneho Švéda Ingemara Stenmarka mu chýba 23 triumfov a v historickej tabuľke je na treťom mieste za Stenmarkom a Američankou Lindsey Vonnovou (82).

"Bolo to na hrane. Naozaj to bolo veľmi zložité. Snažil som dostať do cieľa. V takýchto podmienkach je najdôležitejšie cítiť sa dobre. Nový rekord je veľká vec, ale určite sa nebudem v ďalších rokoch koncentrovať iba na jeho zlepšovanie," povedal Hirscher pre ORF.

Slováka Adama Žampu v prvom kole zaregistrovali na 31. mieste, s mankom 29 stotín na postupovú 30. pozíciu, Matej Falat mal 37. čas. "Vždy musí byť niekto prvý a niekto tridsiatyprvý. Slalom je len na začiatku, viem, že sa musím sa zlepšiť. 'Danke Saalbach'," napísal Žampa na svojom facebookovom profile.

Slalom v rezorte Saalbach-Hinterglemm bol náhradný za zrušené preteky vo francúzskom Val d'Isere. Stredisko hostilo slalom v rámci seriálu SP prvýkrát po 30 rokoch. Celkovo to bol jubilejný stý slalom Svetového pohára v Rakúsku.

Výsledky slalomu SP v stredisku Saalbach-Hinterglemm:
1. Marcel Hirscher (Rak.) 1:54,98 min, 2. Loic Meillard (Švaj.) +0,38 s, 3. Henrik Kristoffersen (Nór.) +0,47, 4. Manuel Feller +0,66, 5. Michael Matt (obaja Rak.), Daniel Yule (Švaj.) obaja +0,78, 7. Clement Noel (Fr.) +0,79, 8. Štefan Hadalin (Slov.) +1,00, 9. Marco Schwarz (Rak.) +1,02, 10. Ramon Zenhäusern (Švaj.) +1,08

Celkové poradie SP (po 13 zo 41 súťaží): 1. Hirscher 620 bodov, 2. Kristoffersen 352, 3. Max Franz (Rak.) 341, 4. Aksel Lund Svindal (Nór.) 333, 5. Meillard 309, 6. Aleksander Aamodt Kilde (Nór.) 303, ... 75. ADAM ŽAMPA (SR) 23
Poradie slalomu SP (2): 1. Hirscher 200 bodov, Kristoffersen 140, 3. Meillard 98, 4. Yule 85, 5. Andre Myhrer (Švéd.) 82, 6. Matt 81

SAALBACH-HINTERGLEMM/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Lyžovanie

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.