Haščák má poriadne šťastie, aj keď štyri stehy

Útočník Marcel Haščák po zranení talianskeho obrancu
Zdroj: TASR

Lícna kosť nie je zlomená a môže nastúpiť proti Dánsku.

Útočník Marcel Haščák je po bolestivom zásahu pukom vo víťaznom zápase s Talianskom (4:1) v poriadku a bude môcť nastúpiť na záverečný duel slovenských hokejistov v A-skupine MS v Minsku proti Dánsku (v utorok o 15.45 SELČ). Podozrenie na zlomeninu lícnej kosti sa u hráča nepotvrdilo.

Zdroj: TASR

Haščák bol veľkým smoliarom uplynulých dní. Najprv ho skolilo ochorenie dýchacích ciest spojené s vysokými teplotami, pre ktoré vynechal súboj so Švédskom (1:3), potom sa dostal do opatery lekára Jána Grauzela pre krvavé zranenie.


Po strele spoluhráča Juraja Valacha v 32. minúte súboja s Talianskom zostal krídelník najprv ležať na ľade, o chvíľu sa držiac ranu na tvári pomaly presunul do kabíny.

Šikovné ruky chirurga "ozdobili" hráčovi tvár štyrmi stehmi a potom už nasledovala cesta do nemocnice na röntgenové vyšetrenie pre podozrenie na zlomenú lícnu kosť. Výsledok však bol potešiteľný - Haščák nemá žiadnu zlomeninu a je až na bolestivé miesto úplne fit.

Ako informovala oficiálna webstránka SZĽH, v poriadku je aj obranca Marek Ďaloga, ktorý sa po tvrdom náraze v úvodnej minúte poslednej tretiny súboja s Talianskom dvíhal z ľadu len veľmi ťažko. Zápas napokon dohral bez viditeľných ťažkostí.

MINSK/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.