Prezident hokejového zväzu Martin Kohút: Určite sme všetci čakali viac

Martin Kohút počas mimoriadneho kongresu SZĽH.
Zdroj: TASR

Ten chce v najbližších dňoch zisťovať aj to, či sa tvrdenia hráčov zakladajú na pravde.

Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Martin Kohút si chce počkať na zasadnutie Výkonného výboru SZĽH, kde tréner reprezentácie do 20 rokov Ernest Bokroš predloží správu a až následne bude celú vec komentovať.

Prvý muž nášho hokeja tak reaguje na kauzu medzi dvojicou reprezentantov tejto vekovej kategórie a Bokrošom, ktorú vyvolali facebookové príspevky Martina Pospíšila a Miloša Fafráka.

„Ešte nemám všetky dostačujúce informácie k tomu, ktoré potrebujem, aby som zaujal konkrétne stanovisko. Čakám od trénera Bokroša i manažéra Ulehlu kompletnú hodnotiacu správu, ktorú predložia na výkonnom výbore, ktorý bude v polovici januára. Potom k tomu ako zväz zaujmeme oficiálne stanovisko. Vystúpenie nášho výberu po športovej stránke zhodnotil kouč Ernest Bokroš na brífingu po návrate z Kanady. Ja nie som odborník na športovú stránku, ale musím povedať, že nielen ja, ale najmä fanúšikovia isto čakali viac," povedal pre web SZĽH Martin Kohút.

Ten chce v najbližších dňoch zisťovať aj to, či sa tvrdenia hráčov o tom, že v projekte HK Orange 20 si museli prať veci sami a chodiť do nemocnice taxíkom, zakladajú na pravde. „Takúto informáciu som doposiaľ nemal, ale budem sa na to pýtať, a overím si to. Pretože podľa mňa má tím do 20 rokov vytvorené také podmienky, ktoré nemajú niektoré extraligové mužstvá," dodal Kohút.

V pondelok sa k hodnoteniu tímu na MS aj ku kauze vyjadril na tlačovke aj samotný Bokroš, následne na ňu reagoval nielen Pospíšil, ale aj obľúbený hokejový expert Boris Valábik.

BRATISLAVA/rd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti