Sklamaný Vůjtek chválil slovenských hokejistov

Tréner Vladimír Vůjtek, generálny manažér reprezentácie Otto Sýkora a prezident SZĽ Igor Nemeček  sledujú zápas Dánsko - Francúz
Zdroj: TASR

"Mužstvo až na jedenásť minút zápasu s Francúzskom podalo na šampionáte výkony na hranici svojich možností."

Slovenská nádej na postup do štvrťfinále MS v Minsku definitívne zhasla. Rozhodlo o tom v pondelok víťazstvo francúzskych hokejistov 6:2 nad Dánskom, po ktorom je jasné, že Slováci nemôžu skončiť v tabuľke A-skupiny lepšie ako na piatom mieste. V utorkovom záverečnom zápase v skupine s Dánskom (15.45 SELČ) im tak už pôjde iba o čo najlepšie umiestnenie medzi tímami na 9.-16. priečke.

Slováci síce môžu v prípade výhry nad Dánskom ešte získať 10 bodov a bodovo sa vyrovnať Čechom a Francúzom, nemôžu ich však v tabuľke už preskočiť, lebo s oboma súpermi majú horší vzájomný zápas.

"Samozrejme, je to pre nás sklamanie," vyhlásil tréner SR Vladimír Vůjtek.

"Vieme však, s akým tímom sme do Minska išli. Mužstvo až na jedenásť minút zápasu s Francúzskom podalo na šampionáte výkony na hranici svojich možností. S Českom či Kanadou sme odohrali dobré zápasy. Nedá sa chalanom povedať, že by nebojovali," zhodnotil vystúpenie svojich zverencov na turnaji český kouč, ktorý pondelkový popoludňajší duel Francúzska s Dánskom sledoval osobne v hľadisku Arény Čižovka.

Zdroj: TASR

Vo VIP-lóži s ním sedeli aj asistenti Vladimír Országh, Peter Oremus, generálny manažér národného tímu Otto Sýkora ako i prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Igor Nemeček.

Zápas Dánska s Francúzskom sa dlho vyvíjal pozitívnym smerom, ešte po druhej tretine bol stav nerozhodný 2:2.

"Les Bleus" ale v záverečnej tretine nastrieľali súperovi štyri góly a rozhodli nielen o svojom postupe, ale i o pochovaní slovenských nádejí.

"Až do tretieho či štvrtého gólu Francúzov sme verili, že by sa zápas mohol skončiť v náš prospech. Bohužiaľ pre nás, Francúzi boli lepší. Zaslúžili si postup, už iba za to, že zdolali Kanadu aj nás," uviedol Vůjtek.

MINSK/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.