Kauza Ronaldovho znásilnenia ožíva, americkí vyšetrovatelia žiadajú jeho DNA

Útočník Juventusu Turín Cristiano Ronaldo.
Zdroj: TASR/AP

Portugalčan mal v roku 2009 zneužiť modelku Kathrin Mayorgovú.

Prípad údajného znásilnenia, v ktorom je hlavným aktérom hviezdny futbalista Cristiano Ronaldo, smeruje do ďalšej fázy. Píše New York Times.

Vyšetrovatelia v Las Vegas v americkom štáte Nevada žiadajú o talianskych kolegov, aby päťnásobnému najlepšiemu hráčovi planéty odobrali vzorky DNA. Portugalčan totiž aktuálne pôsobí v turínskom Juventuse.

„Podnikli sme kroky, ktoré sa v takýchto prípadoch vždy musia učiniť. Chceme totiž zhromaždiť všetky potrebné dôkazy," tvrdí hovorkyňa vegaskej polície Laura Meltezerová. Bližšie informácie však odmietla nateraz povedať.

K incidentu malo dôjsť v roku 2009, vtedy hráč Manchesteru United mal sexuálne zneužiť americkú modelku Kathrin Mayorgovú.

Krátko po tom sa Mayorgová so svojim advokátom stretla s právnikmi Ronalda, ktorý na stretnutí osobne prítomný nebol.

Obe strany sa dohodli na mlčanlivosti za sumu v prepočte 324-tisíc eur. Ronaldo tieto obvinenia považuje za vymyslené a dokonca sa rozhodol žalovať nemecký denník Der Spiegel, ktorý s kauzou prišiel von ako prvý.

Podľa neho sa Mayorgová k styku s ním odhodlala dobrovoľne, čo by mali podľa právnych zástupcov športovca potvrdiť aj DNA vzorky. Jeho zamestnávateľ, Juventus, nateraz situáciu nijako nekomentoval.

NEVADA/rd

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti