Šport

Zapojili ste sa do NHL tipovačky? Takto to zatiaľ vyzerá

Blackhakws.jpg

Niektorým redaktorom Markízy sa darí, iným menej.

Nádej na zisk Stanleyho pohára živia už iba štyri tímy, z toho v troch má zastúpenie aj slovenský hokej. Vo finále Západnej konferencie narazil obhajca titulu Chicago Blackhawks s Michalom Handzušom a Mariánom Hossom na Los Angeles Kings s Mariánom Gáboríkom. Na opačnej strane kontinentu sa bude do finále profiligy snažiť dostať Peter Budaj v drese Montrealu Canadiens, v ceste mu stojí New York Rangers.

Ako to vidíte vy? Zapojili ste sa do našej tipovačky? Máte šancu na víťazstvo?

Na čele rebríčka, do ktorého sa zapojilo 93 čitateľov portálu SPORTOVENOVINY.sk sú momentálne dvaja so zhodným počtov bodov - 151. Užívateľ josedbue a redaktor športového webu (a aj autor tohto článku :) ) Michal Lukačovič. Ani jeden z nich však už nemôže získať body za Východnú konferenciu, dôvodom je vypadnutie Bostonu.

Vyhrať stále môže hocikto. Väčšiu šancu majú najmä tí, ktorí za víťazov nepasovali Bruins. Montrealu veria iba dvaja, New Yorku Rangers iba redaktor Števo Eisele.

„Pôvodne som mal (ako sympatizant New Yorku) natipované Rangers až do finále. No neveril som, že zastavia Boston. Chárovci však stroskotali, tak dúfam, že vo finále uvidíme súboj ikon jednotlivých pobreží - Los Angeles vs. New York," hodnotí svoje tipy zatiaľ najúspešnejší redaktor z Markízy.

Zo štyroch redaktorov, ktorí sa do tipovačky pavúka zapojili, je na druhom mieste zatiaľ Miro Grman, taktiež z webovej redakcie. Na konte má 106 bodov, takisto stroskotal na Východnej konferencii.

„V bojoch o Stanley cup nebola nikdy núdza o prekvapenia, ale vypadnutie Bostonu s Montrealom sa asi predsa len vymyká štandardu. Bruins sa vzhľadom na stabilitu svojich výkonov zdali byť jasným adeptom minimálne na konferenčné finále. Skvelý obrat predviedli aj Rangeri proti Pittsburgu. Každopádne, moje tipy smerovali úplne mimo," vysvetľuje Grman.


Páni z televíznej redakcie Športových novín sú na tom o čosi horšie. Peter Filo zatiaľ získal 88 bodov, z poslednej štvorice tímov bojujúci o titul uhádol iba Blackhawks, ktorí by sa podľa neho mali dostať až do finále. Števo Eisele je so 65 zatiaľ v spodnej časti tabuľky, no ako jedinému z Markízy žije jeho tip na majstrov. Stanley Cup by podľa neho malo získať New York Rangers.


„Tak ja som si povedal, že tohtoročné play-off bude plné prekvapení a nakoniec táto taktika platí pre MS v Bielorusku :)," bráni svoje tipy Eisele.

„Inak sa mi to pozdáva najmä kvôli prebudeniu Brambora Gáboríka v LA. Netreba zabúdať, že chalan ešte na klubovej úrovni nič nevyhral. Z cennejších kovov nemá nič okrem bronzu na MS20 a to bolo už pekne dávno. Navyše LA majú výborne vyskladaný tím, aj keď nájsť recept na Chicago nebude maličkosť. Pri jastraboch som si myslel, že im dôjde para a ona došla Bostonu,"  s úsmevom konštatuje Eisele.


„Stále mám ešte želiezko v ohni v podobe Rangers a pravdupovediac vyzerajú podľa mňa veľmi dobre, takže ich momentálne asi favorizujem, aj keď najradšej by som Stanley Cup samozrejme doprial ktorémukoľvek Slovákovi - najmä teda Gáboríkovi alebo aj Budajovi. Hoci séria Mariána Hossu si zaslúži obrovský obdiv!" dodáva Eisele.

BRATISLAVA/ Michal Lukačovič

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.