Sala tesne pred zmiznutím lietadla posielal správy. Polícia zverejnila štyri možné scenáre

Mladomanželia musia riešiť nové problémy.
Zdroj: profimedia.sk, koláž: tvnoviny.sk

Zatiaľ, čo športová verejnosť sa o zmiznutí lietadla dozvedela až v utorok ráno, jeho najbližší sa o neho strachovali už niekoľko hodín.

Témou číslo jedna vo futbalovej komunite je momentálne zmiznutie lietadla s rekordnou posilou Cardiff City Emilianom Salom. Stroj, v ktorom okrem neho bol aj pilot, je nezvestný desiatky hodín a všetci už tušia, že osud hviezdy francúzskej ligy je už spečatený.

Nádej síce zomiera posledná, no pobrežná stráž ani policajti, ktorí ráno obnovili pátranie po lietadle, už neveria, že by mužov mohli nájsť živých.

Zdroj: Profimedia.sk

Sala pred zmiznutím lietadla posielal správy

Zatiaľ, čo športová verejnosť sa o zmiznutí lietadla s futbalistom Emilianom Salom dozvedela až v utorok ráno, jeho najbližší tŕpli a strachovali sa o neho už niekoľko hodín.

Poslal im totiž hlasovú správu, v ktorej vyjadril svoje obavy z technického stavu lietadla.

„Ahojte malí bratia, ako sa máte? Som unavený na smrť. Bol som v Nantes a už som z toho grogy. Je to nekonečné. Vybavovačky, vybavovačky, vybavovačky...donekonečna," uviedol Sala v prvej správe narážajúc na procedúry súvisiace s prestupom.

Sala následne vyjadril svoje obavy zo stavu lietadla. Zvláštne je, že jeho hlas znie lakonicky, napriek tomu, že v pozadí počuť zvláštne zvuky motora.

Zdroj: TASR/AP/David Vincent

„Chlapci, som v lietadle, ktoré vyzerá, že sa rozpadne na kusy. Som zrelý na kardiológa. Som na ceste do Cardiffu, kde zajtra začínam. Zajtra dopoludnia mám prvý tréning s novým tímom," dodal futbalista, v ktorého hlase bolo cítiť únavu.

Ďalšia správa, ktorú poslal aj svojmu bývalému spoluhráčovi Nicolasovi Palloisovi, už znela vážnejšie: „Keď sa vám do hodiny a pol neozvem...Neviem, či pošlú niekoho, aby ma vyzdvihol, pretože nás nenájdu. Bojím sa," povedal Sala roztraseným hlasom.

Nahrávku ako prvý uverejnil argentínsky denník Clarín:


Za Salu sa modlia kluby aj futbalové legendy

Fanúšikovia Nantes sa stretli v centre mesta


Salu si takto uctili pred štadiónom v Cardiffe


GUERNSEY/kc, TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.