Niekdajší tím KHL je vo svojej lige fackovací panák, Slovan má oproti nemu úspešnú sezónu

Hráči Medveščaku Záhreb na archívnej snímke.
Zdroj: TASR

Kvôli dlhom opustilo káder už 21 hráčov aj tréner.

Ak ste si mysleli, že niet v aktuálnom ročníku v Európe tragickejšieho tímu, ako je v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) bratislavský Slovan, mýlite sa. Píše iDnes.

Medvečak Záhreb, niekdajší súper belasých v tejto nadnárodnej súťaži, je v inej medzinárodnej lige EBEL fackovacím panákom.

Výsledky hovoria jasnou rečou - posledných 21 zápasov ani raz nebodoval, v tabuľke mu svieti hrozivé skóre 71:205, v 39 zápasoch vyhral len trikrát.

Kvôli dlhom opustilo káder už 21 hokejistov aj tréner, do stretnutí nastupuje desať hráčov. "Medvedi" nemajú ani na hokejky a sú na pokraji bankrotu, čoraz viac musia pomáhať hráči z juniorky.

Vrcholom všetkého bolo, keď si jeden z hráčov na vonkajšom zápase zlomil nohu. Presun domov si musel zaplatiť sám.

Klub z metropoly Chorvátska pôsobil v KHL od roku 2013, v elitnej európskej súťaži sa však udržal len štyri sezóny. Spočiatku bol v Záhrebe o hokej obrovský záujem ten však postupne vyprchal.

Prešli len dva roky a veľkolepé plány sa začali rúcať. Situácia vyústila pred dvomi rokmi odchodom z KHL, Medveščak sa preto vrátil do "ebelky".

Teraz sa situácia opakuje - klub opustil hlavný sponzor aj najbližší partneri a čoraz viac sa borí s finančnými problémami.

Jasne sa to preukázalo už pred štartom tohto ročníka, keď vedenie klubu nebolo schopné zaplatiť ľad vo vlastnej aréne.

Predsezónnu prípravu preto hráči strávili v Sisaku, vzdialenom 50 kilometrov od Záhrebu.
Nakoľko sa postupne vyprázdňuje aj pokladnica, odchody kľúčových hráčov boli logickým vyústením celej situácie.

V polovici decembra odišlo z tímu až dvanásť hráčov, o mesiac neskôr ich nasledovalo ďalších deväť.

Skóre z posledných desiatich duelov - 6:89. V 12-člennej tabuľke je s 21 bodmi beznádejne posledný, predposledný Villach má o deväť bodov viac.

V priemere deväť inkasovaných gólov na zápas. Vedenie EBEL ligy chce, aby Medveščak sezónu dohral, preto mu aj udelilo výnimku pre minimálny počet hráčov v stretnutí.

Je dosť pravdepodobné, že chorvátsky zástupca už v novom ročníku v súťaži pokračovať nebude. Podľa niektorých zdrojov by ho mohol nahradť práve Slovan, ktorý taktiež neprežíva práve najšťastnejšie obdobie.

Zverenci kouča Vladimíra Országha sú najslabším tímom KHL, aktuálne ťahajú sériu ôsmich prehier v rade, na konci minulého kalendárneho roka prehrali až 13 duelov po sebe.

ZÁHREB/rd

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti