Pri pobreží Francúzska sa našli sedačky, majú patriť zmiznutému lietadlu

Električka.
Zdroj: TASR/AP

Určila sa aj veľkosť územia, na ktorom sa bude po stroji pátrať.

Britské oddelenie pre vyšetrovanie leteckých nehôd vo štvrtok informovalo, že zrejme našlo stopu v prípade nezvestného futbalistu Emiliana Salu.

V pondelok sa členom tohto oddelenia ozvali francúzski kolegovia, že na pláži neďaleko francúzskeho mesta Surtainville na polostrove Cotentin našli sedačku.

O pár hodín neskôr našli v rovnakej oblasti druhú sedačku. Z predbežného vyšetrovania sa zistilo, že predmety sú pravdepodobne z lietadla, v ktorom sedela nová posila Cardiffu.
Predstaviteľov oddelenia to presvedčilo zistiť, či a za akých okolností je možné podmorské skúmanie, ktoré sa rozprestiera na ploche viac ako siedmich štvorcových kilometrov.

Zdroj: koláž: TVNOVINY.sk

Vzhľadom na súčasné poveternostné podmienky by sa však s pátraním malo začať zrejme až na konci tohto týždňa a trvať by malo zhruba tri dni.

Vo vyhlásení sa ďalej uvádza, že záchranári budú úzko spolupracovať s osobami, ktoré sa na vlastnú päsť pustili do hľadania, aj so súhlasom rodiny futbalistu a pilota Davida Ibbotsona.

Lietadlo s bývalým zakončovateľom Nantes sa stratilo z radaru minulý pondelok 21. januára, krátko na to vyšlo najavo, že Sala počas letu poslal svojim príbuzným správu, v ktorej hovorí, že lietadlo sa mu nepozdáva a má pocit, akoby sa každú chvíľu malo zrútiť.

Pátranie po stroji sa skončilo vo štvrtok 24. januára s tým, že podľa záchranárov je šanca, že obe osoby sú nažive, mizivá.

PARÍŽ/rd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.