Šport

Nagy sa dohodol so Slovanom

Ladislav Nagy
Zdroj: HC Košice

Na dva roky.

Skúsený hokejový útočník Ladislav Nagy by sa mal stať v nadchádzajúcej sezóne hráčom HC Slovan Bratislava. Vedenie slovenského účastníka Kontinentálnej hokejovej ligy sa predbežne dohodlo s Nagyom krátko po poslednom vystúpení Slovenska na majstrovstvách sveta v Minsku, kde bol 34-ročný rodák zo Šace spolu s Tomášom Tatarom a Michelom Miklíkom so štyrmi gólmi najlepším strelcom slovenského výberu.

"Dvojročný kontrakt s platnosťou do 30. 4. 2016 podpíše skúsený útočník so Slovanom v pondelok. Následne bude zmluva zaregistrovaná na centrálnej hráčskej matrike v Moskve," informuje oficiálna internetová stránka HC Slovan Bratislava. 

Zdroj: HC Košice

Nagy vo svojej kariére hrával v NHL v St. Louis, Phoenixe, Dallase či Los Angeles, aj v tímoch KHL Čerepovci, Minsku či Leve Poprad. V uplynulej sezóne úspešne pôsobil v HC Košice a Jokerite Helsinki. Bohatá a úspešná je aj Nagyova kariéra v slovenskej reprezentácii. V drese s dvojkrížom na hrudi štartoval na dvoch juniorských majstrovstvách sveta, ku ktorým pridal štarty na šiestich seniorských svetových šampionátoch. Vo svojej zbierke má zlatú medailu z MS 2002 v Göteborgu aj bronz z MS 2003 v Helsinkách. Celkovo odohral za seniorský výber Slovenska 80 zápasov s bilanciou 17 gólov a 24 asistencií.
BRATISLAVA/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.