Marek Hamšík zrejme odohral posledný zápas za Neapol

Kapitán Neapola Marek Hamšík reaguje po dueli LM na pôde PSG.
Zdroj: TASR/AP

Vyzerá to tak, že prestup do Číny je na spadnutie.

Marek Hamšík sa v sobotu vrátil do základnej zostavy Neapola. Pre zranenie pauzoval od decembra. Keď ho v 74. minúte tréner Carlo Ancelotti striedal, tlieskal mu celý neapolský štadión. Vyzerá to tak, že poslednýkrát ako ich kapitánovi.

Kormidelník Partenopei v pozápasovom rozhovore pre Sky Sport potvrdil, že slovenský futbalista má záujem o prestup do Číny a nakoľko je prestupové okno v Ázii ešte otvorené, stať sa tak môže do 48 hodín.

Správa obletela všetky talianske weby, ktoré prišli s bližšími informáciami o kontrakte. Pôvodne mal o jeho služby záujem Guangzhou Evergrande, no horúcim favoritom je napokon klub Dalian Yifang. Transferová suma sa v médiách liši, hovorí sa o 15 aj 25 miliónoch eur. Calcimercato tvrdí, že Hamšík by mal v novom klube zarábať najbližšie tri roky deväť miliónov eur za sezónu.

"Nechceme nič skrývať, keďže sa o tom hovorí. Rokovania stále prebiehajú. Klub má obrovský rešpekt voči Hamšíkovi, prepísal tu históriu, no ak túži vyskúšať niečo iné, chceme mu vyjsť v ústrety," povedal pre Sky Sports Ancelotti.

Marek Hamšík je v Neapole od júla 2007 a v klube drží rekordy v počte štartov aj gólov. Na konte má 121 presných zásahov v 520 zápasoch.

Na Hamšíkov prestup reagoval po stretnutí so Sampdoriou aj spoluhráč Lorenzo Insigne. "Marek je šampión ako na ihrisku, tak mimo neho a je to symbol tohto tímu. Je tu už 12 rokov, takže je normálne, že mu fanúšikovia prejavujú priazeň," poznamenal Insigne na margo Hamšíkovho odchodu z trávnika.

"Či odíde do Číny alebo nie, to je na ňom. Ja by som si želal, aby tu zostal ešte veľa rokov, ale musí sa rozhodnúť, čo je najlepšie preňho," uzavrel.


NEAPOL/tvnoviny.sk, ml

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti