Marek Hamšík takto okomentoval svoj prestup do Číny

Kapitán Neapola Marek Hamšík reaguje po dueli LM na pôde PSG.
Zdroj: TASR/AP

Hamšík prišiel do Neapola v júli 2007 z Brescie a dvanásť rokov zasvätil klubu spod Vezuvu.

Kapitán talianskeho futbalového klubu SSC Neapol Marek Hamšík prestúpil do čínskeho klubu Ta-lien I-fang. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AFP s odvolaním sa na právnika SSC Neapol Mattiu Grassaniho.

Slovenský futbalista je hráčom Ta-lienu od stredy večera 20.30 h SEČ, uviedol Grassani pre taliansku rozhlasovú stanicu Radio Kiss Kiss. Hamšík, ktorý je v súčasnosti vo svojom rodisku Banskej Bystrici, pricestuje do Číny v piatok.


Neapol minulý týždeň pozastavil prestup pre rozdielne predstavy o platbách za 31-ročného reprezentanta SR. Noviny Gazzetta Dello Sport v stredu informovali, že podľa opätovne prerokovanej transakcie sa prestupová suma 20 miliónov eur vyplatí v dvoch splátkach - päť miliónov hneď a ďalších 15 miliónov do roka.

Hamšík prišiel do Neapola v júli 2007 z Brescie a dvanásť rokov zasvätil klubu spod Vezuvu. S 519 zápasmi a 121 gólmi je historický rekordér SSC a na konte má mnoho ďalších klubových prvenstiev. V národnom drese odohral 110 duelov a strelil 22 gólov.

"Drahí fanúšikovia. V prvom rade sa vám chcem ospravedlniť. Dúfal som, že sa rozlúčim veľkolepo na ihrisku za vášho potlesku. Vždy ste ma podporovali v dobrom i zlom. Navždy vám budem vďačný. Neapol je súčasť môjho života, mám ho vytetovaný na koži. Nikdy nezabudnem na tie momenty, keď sme po 25 rokoch oslavovali zisk Talianskeho pohára, keď som prekonal rekordy Giuseppeho Bruscolottiho či Diega Maradonu. V Neapole sa narodili moje tri deti. Veľmi si vás vážim Neapolčania. Chcem poďakovať aj riaditeľovi klubu, ktorý mi umožnil stráviť tu dvanásť rokov a napokon rešpektoval moju túžbu po novom dobrodružstve, všetkým trénerom, zdravotníkom, technickému personálu, priateľom, ktorí mi budú chýbať a sú súčasťou mojej rodiny. Až príde čas, dúfam, že dostanem šancu rozlúčiť sa v poslednom zápase kariéry na štadióne San Paolo. Zo srdca vám všetkým ďakujem," rozlúčil sa Hamšík prostredníctvom svojho instagramu a poprial svojim už bývalým spoluhráčom šťastie v šestnásťfinále Európskej ligy.

NEAPOL/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti