Zápas storočia sa stane realitou: Vémola prestúpil do Oktagonu, aby vyzval Végha

Organizácia XFN z Vémolovho odchodu pochopiteľne nie je nadšená a chystá právne kroky.

To, na čo sa tešili všetci fanúšikovia najtvrdšieho športu, sa stane realitou. Organizácia Oktagon MMA oznámila veľkú novinku: do svojej stajne získala z konkurenčnej XFN najlepšieho českého bojovníka Karlosa Vémolu. Hlavným dôvodom jeho prestupu je túžba zmerať si sily so slovenskou jednotkou Attilom Véghom.

„Roky sľubujem, že doručím československý fight storočia. Zistil som, že inak, ako prestupom do Oktagonu, to nepôjde. A keď svojim fanúšikom niečo sľúbim, tak to splním. Okrem toho som sľúbil, že zmlátim Samuela Krištofiča, ktorý, keď sa to dozvedel, radšej ušiel niekam na sever," uviedol Vémola na netradičnej tlačovej konferencii v pražskom Royal Theater.


Organizácia XFN z Vémolovho odchodu pochopiteľne nie je nadšená a chystá právne kroky. „Pán Vémola sa pokúsil zmluvu jednostranne vypovedať, my to neuznávame. Budeme musieť požiadať súd o predbežné opatrenie, aby nemohol zápasiť inde," uviedol pre český portál iDNES.cz promotér XFN Petr Kareš.

Presný termín súboja Végh vs Vémola zatiaľ nepoznáme. Isté je len to, že to bude v druhej polovici tohto roka a bude aj odveta.

„Som rád, teší ma, že si Karlito uvedomil, že táto organizácia je česko-slovenská jednotka. A nebudem zastierať, že je veľmi silný súper. Niekde uprostred na mojom zozname," povedal s humorom na spomínanej tlačovke Attila Végh.

Obidvaja bojovníci sú legendami česko-slovenskej MMA scény. Végh (32 výhier, 8 porážok), ktorého pre „karfiolové uši" prezývajú aj Pumukli (známa kreslená postavička) je bývalým šampiónom prestížnej organizácie Bellator a Karlos „Terminátor" Vémola (24 výhier, 5 prenier) bol prvým českým bojovníkom, ktorý nakukol do najslávnejšej organizácie UFC.

BRATISLAVA/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Atila Végh

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.