Šport

Boj s časom: Suárez ide na operáciu, možno nestihne MS

Futbalista Liverpoolu Luis Suarez sa teší po strelení gólu v zápase anglickej Premier League Manchester United - Liverpool.
Futbalista Liverpoolu Luis Suarez sa teší po strelení gólu v zápase anglickej Premier League Manchester United - Liverpool. Zdroj: TASR

Pre Uruguaj by to bolo citeľné oslabenie.

Uruguajský futbalový reprezentant Luis Suárez si na tréningu poranil meniskus a vo štvrtok podstúpi operáciu. Útočníka FC Liverpool a úradujúceho kráľa strelcov anglickej Premier League (31 gólov) to môže dokonca stáť účasť na MS v Brazílii. Informoval o tom portál www.bleacherreport.com.

Zdroj: TASR

Odborníci upozorňujú, že v prípade takéhoto zranenia trvá rehabilitácia priemerne 4 - 6 týždňov. Sám hráč, ako aj trénerský a lekársky štáb uruguajského tímu však chcú zariskovať a čo najvýraznejšie urýchliť rehabilitáciu, aby bol Suárez čo najskôr k dispozícii národnému tímu. Dvadsaťsedemročný Suárez akoby privolal zdravotné komplikácie - vo februári totiž vyhlásil, že sa obáva zranenia, ktoré by ho vyradilo z účasti na tohtoročných majstrovstvách sveta v Brazílii.

Uruguajčania v mimoriadne atraktívnej základnej D-skupine postupne narazia na hráčov Kostariky, Anglicka a Talianska.
MONTEVIDEO/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.