Usain Bolt má nasledovníka: Svetový rekordér Blaze (7) vo svojej kategórii nemá konkurenciu

Kandidátka na prezidentku Zuzana Čaputová.
Zdroj: Reprofoto: YouTube/Rudolph Blaze Ingram

Počet jeho sledovateľov na instagrame sa zvýšil už na 260-tisíc.

Milovníci atletiky, čaká nás žiarivá budúcnosť. Zdá sa, že za veľkou mlákou rastie nástupca takých mien, ako Asafa Powell, Justin Gatlin či Usain Bolt.

Rudolph Ingram. Dobre si meno tohto 7-ročného chlapca z Tampy Bay na Floride zapamätajte. Píše news.com.

Počas uplynulého víkendu sa malý šprintér zúčastnil prvých atletických pretekov v tomto roku, na ktorých sa stal jasnou ozdobou celého turnaja.

Video, na ktorom v pretekoch na 60m a 100m pôsobí popri konkurencii akoby bol z iného vesmíru, sa okamžite stalo virálnym.

Zdroj: Instagram/blaze_813

Počet jeho sledovateľov na instagrame sa zvýšil už na 260-tisíc. Otec Rudolph, ktorý jeho účet na tejto sociálnej sieti spravuje, napísal, že nesmierne nadanému synovi sa podarilo zabehnúť stovku za 13,48 sekundy.

Znamená to vylepšenie jeho osobného maxima o 1,5 sekundy. Ide taktiež o nový svetový rekord v tejto vekovej kategórii, predošlé maximum bolo 13,67 sekundy.

Na posledných dvoch národných šampionátoch získal „Blaze", ako znie jeho prezývka (v preklade „oheň"), dovedna 36 medailí, z toho až 20 bolo zlatého lesku.

Zdroj: Instagram/blaze_813

Jeho jediným „problémom" je však to, že má veľký talent aj na iný šport. V tom sa nápadne podobá na jamajskú šprintérsku legendu Usaina Bolta, ktorému učaroval futbal. Malému Rudolphovi imponuje americký futbal.

Súčasným svetovým rekordom v šprinte na 100m je hodnota 9,58 sekundy, ktorý dosiahol práve Usain Bolt.

TAMPA/rd

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Talent

Dôležité udalosti