Dnes štartujú paralelné mestské preteky žien, kedy a proti komu nastúpi Petra Vlhová?

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR/AP

Petrina veľká konkurentka, Švajčiarka Wendy Holdenerová pôjde ako štvrtá v poradí.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní pokračuje po majstrovstvách sveta v Are ďalším podujatím. Už dnes sú na programe paralelné mestské preteky žien aj mužov.

V nich sa od 17.30 h predstaví aj naša súčasná hviezda Petra Vlhová, dovedna si sily vo švédskej metropole Štokholm zmeria osem dvojíc.

Hneď na úvod uvidíme v akcii fenomenálnu Američanku Mikaelu Shiffrinovú, proti ktorej nastúpi Nórka Ragnhild Mowinckelová.

V jazde číslo tri sa na štart postavia skúsená Talianka Chiara Costazzová a domáca Anna Swennová Larssonová, ktorá v sobotu získala v slalome na MS bronz.

Petrina veľká konkurentka, Švajčiarka Wendy Holdenerová pôjde ako štvrtá v poradí s ďalšou talianskou veteránkou Irene Curtoniovou.

Ďalšia skúsená lyžiarka, domáca Frida Hansdotterová pôjde v piatej dvojici s Kristin Lysdahlovou z Nórska.

Petra o štvrťfinále zabojuje v poslednej konfrontácii, jej oponentkou bude 30-ročná Francúzka Nastasia Noensová.


Rodáčka z Liptovského Mikuláša sa podľa rozmiestnenia v pavúku môže stretnúť so Shiffrinovou až vo finále. Dovtedy však môže naraziť ako na Hansdotterovú, tak napríklad aj na Rakúšanky Bernadette Schildovú či Katharinu Liensbergerovú.

Zaujímavosťou je, že z elitnej šestnástky súčasného poradia Svetového pohára v slalome sa v týchto pretekoch nepredstavia dve pretekárky - Švajčiarka Michelle Gisinová (aktuálne dvanásta) a pätnásta Nórka Nina Haverová-Lösethová.

Namiesto nich tak uvidíme Noensovú (v celkovom poradí slalomu na 22. priečke) a až na 43. mieste sa nachádzajúcu Mowinckelovú.

Tohtosezónne výsledky v paralelnom slalome

V aktuálnej sezóne sa už dva paralelné slalomy odjazdili. V decembri v St. Moritzi vyhrala Shiffrinová pred Vlhovou, tretia skončila Holdenerová.

Na Nový rok v Osle v rámci mestských pretekov sa poradilo proti St. Moritzu vymenilo len na prvých dvoch pozíciách, keď vyhrala Vlhová pred Shiffrinovou, tretia skončila opäť Holdenerová.

ŠTOKHOLM/Robert Ďurkáč

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Štokholm

Dôležité udalosti