Marián Hossa prehovoril o konci kariéry: Nemohol som sa dotknúť svojich detí

Marián Hossa.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Odchovancovi trenčianskej Dukly pred šiestimi rokmi diagnostikovali ekzém, ktorý vyvolávala kombinácia potu a hokejovej výstroje.

Veľká hokejová legenda prehovorila o svojom konci kariéry. Marián Hossa v rozhovore pre theathletic.com priznal, že nechcel skončiť, ale nemal prakticky inú možnosť.

„Ja som neskončil, ale ekzém ma k tomu prinútil. Moje telo mi dalo jasne najavo, že nemám na výber. Hoci som si myslel, že možno nejaký spôsob existuje, mýlil som sa. Moja koža už bola z tých všetkých rán vo veľmi zlom stave," povedal jeden z najväčších velikánov nášho hokeja.

Odchovancovi trenčianskej Dukly pred šiestimi rokmi diagnostikovali ekzém, ktorý vyvolávala kombinácia potu a hokejovej výstroje.

Hoci sa to spočiatku dalo vydržať, postupne sa bolesť zintenzívnila a na tele sa mu začali tvoriť červené škvrny.

„Bol som vo výbornej kondícii, cítil som sa fakt dobre. Ale keď som prišiel domov, bál som sa dotknúť svojich detí, pretože moja koža nebola na tom vôbec dobre. Neočakával som, že by to mohlo zájsť až tak ďaleko a takisto ani to, že by som musel jesť silné lieky na to, aby som mohol hrať hokej. Každý druhý týždeň musím chodiť do nemocnice na kontrolu krvi," doplnil niekdajší hráč Ottawy, Atlanty, Pittsburghu, Detroitu či Chicaga.

"Mám len jeden život, mladú rodinu. Nechcem ďalší rok jesť tablety a riskovať. Dostal som sa do bodu, kedy som si povedal, že stačí. Telo mi dalo signál a ja som ho poslúchol," skonštatoval 40-ročný krídelník.

Pred sezónou 2017/2018 síce prešiel vstupnou zdravotnou prehliadkou, neskôr však prišla správa, že hrať už zrejme nebude.

"Cítil som sa výborne. Myslím, že mal som na to, aby som strelil okolo 20 gólov. Milujem hokej, Chicago, celú organizáciu a fanúšikov. Bolo to pre mňa veľmi náročné, hovoril som si, že OK, možno o rok hrať budem. Ale ľudia to vidia inak. Nevedia, pretože ma nevidia každý deň. Nemali ani potuchy, čím som si prešiel, ale vôbec ich za to neodsudzujem," vysvetlil.

Hossa definitívne zavesil korčule na klinec v máji minulého roka. O dva mesiace neskôr získala na neho práva Arizona v rámci trejdu. Kontrakt má platný do konca tejto sezóny, po nej môže už oficiálne ukončiť kariéru.

Celkovo odohral v základnej časti profiligy 1309 duelov s bilanciou 525 gólov a 609 asistencií, v play off pridal 149 bodov (52+97) v 205 súbojoch. Vybojoval s Chicagom tri Stanleyho poháre.

TRENČÍN/rd

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti