Šport

Traja Srbi majú celé domy pod vodou, no na zápas do Bratislavy prídu

10351519_10152867843923989_4654600135044276886_n.jpg

Slováci pripravili obrovské gesto solidarity.

Okrem športového aj silný ľudský rozmer bude mať nedeľňajší zápas 5. kola Stredoeurópskej Interligy IFAF CEI 2014 v Bratislave, v ktorom na štadióne ŠKP v Dúbravke privítajú domáci Monarchs srbský klub Belehrad Blue Dragons. Bratislavskí Panovníci zorganizovali pre súpera, ktorého krajinu sužujú povodne, humanitárnu zbierku.

Keďže situácia v Srbsku je skutočne veľmi vážna, rozhodnutie "drakov" duel odohrať je dôkazom veľkej oddanosti športu a zodpovednosti voči lige a ostatným klubom. Na zápase, ktorý bude mať výkop o 12.00 sa osobne zúčastní aj srbský veľvyslanec na Slovensku.

"Pre povodne hrozilo, že sa zápas vôbec nebude hrať. Našťastie, vďaka spoločnému úsiliu oboch klubov, vedenia ligy a nezištnej finančnej pomoci našich partnerov, sa napokon zápas uskutoční v plánovanom termíne. Podarilo sa nám pre Dragons zabezpečiť autobus, ktorým pricestujú na Slovensko, a po zápase aj hneď odcestujú. Rozhodnutie srbského klubu odohrať zápas na Slovensku, je ohromné aj z toho pohľadu, že napríklad jeho traja hráči majú v postihnutej oblasti domy zaplavené vodou až po strechu. Mohli sa ospravedlniť, a všetci by to pochopili, ale neurobili to," povedal pre TASR Ľudovít Gálka z domáceho tímu.

"Tento zápas bude mať okrem športového aj špeciálny emotívny náboj. Náš súper pochádza práve z oblasti, ktoré zasiahli povodne. My sme ho nazvali Solidarity Bowl a vyhlásili sme pre našich srbských priateľov charitatívnu zbierku. Konečný výsledok súboja je v tomto prípade sekundárny, lebo len samotní Blue Dragons sa starajú o 31 osôb bez strechy nad hlavou. V tejto skupine sú predovšetkým ženy a deti, preto naši fanúšikovia môžu priniesť akékoľvek "suché" potraviny, hygienické potreby, vodu v PET fľašiach, plienky, obnosené šaty a iné životne dôležité potreby," dodal.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.