PRO HOKEJ už zrejme nebude riadiť Tipsport Ligu. Najvyššia súťaž prejde pod SZĽH

Na snímke riaditeľ Tipsport ligy Richard Lintner počas tlačovej konferencie hokejovej Tipsport Ligy pred začiatkom novej sezóny.
Zdroj: TASR

Richard Lintner si myslí, že PRO HOKEJ by mal riadiť Tipsport Ligu ešte minimálne jednu sezónu.

Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) vypovedal zmluvu so spoločnosťou PRO-HOKEJ. Od budúcej sezóny, by tak po 16 rokoch Tipsport liga mala prejsť opäť pod SZĽH. Na svojom facebooku to oznámil Boris Valábik.

"Ku dnešnému dňu bol už o tomto kroku informovaný listom každý Tipsporligový klub. Zámer SZĽH je podľa slov prezidenta Martina Kohúta začlenit juniorských hráčov do Tipsportligy povinnými kvótami a obmedzenie počtu cudzincov. Konverzácie s Richardom Lintnerom na tieto témy vraj zlyhali," napísal Valábik. 


Záujem SZĽH riadiť najvyššiu súťaž pre TVNOVINY potvrdil aj hovorca SZĽH Peter Jánošík: "Potvrdzujeme, že Slovenský zväz ľadového hokeja má záujem riadiť našu najvyššiu ligu. V súčasnosti podnikáme všetky potrebné kroky, aby sa tak stalo. O ďalšom postupe v tejto veci budeme informovať na tlačovej konferencii po skončení sezóny,"

Na tlačovej besede sa k medializovaným informáciam vyjadril aj šéf PRO HOKEJA Richard Lintner. Tvrdil, že to, či bude spoločnosť riadiť najvyššiu súťaž, nie je témou dňa. Zmluva o poverení riadením ligy síce vyprší 31. mája, no podľa Lintnera sú tri mesiace dosť času na to, aby obe strany (PRO HOKEJ aj SZĽH) našli kompromis.

Lintner podotkol, že PRO HOKEJ by mal minimálne počas ďalšej sezóny zostať riadiacim orgánom Tipsport Ligy. Argumentoval tým, že prípravy na novú sezónu sa už začali.

Záznam z tlačovej besedy vedenia Tipsport Ligy:

BRATISLAVA/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti