Šport

Rangers stratili Stepana, Prust mu zlomil čeľusť(video)

prost.png

Desaťzápasový dištanc dostal aj útočník Rangers Carcillo za útok na rozhodcu.

Hokejový klub zámorskej NHL New York Rangers sa vo finále play off Východnej konferencie musí zaobísť bez druhého najproduktívnejšieho hráča tímu Dereka Stepana, ktorému v zápase číslo 3 zlomil Brandon Prust z Montrealu Canadiens čeľusť. Vedenie ligy Prusta suspendovalo na dva zápasy, informovala agentúra Reuters.


Stepan, ktorý v 17 zápasoch play off nazbieral 11 bodov, utrpel zranenie po Prustovom údere v prvej tretine tretieho finále. Teraz musí na operáciu a doba jeho návratu nie je stanovená. Prust nedostal trest v zápase, ale dodatočne.

Suspendáciu od vedenia zámorskej hokejovej NHL dostal aj útočník New York Rangers Daniel Carcillo za fyzické napadnutie rozhodcu. Desaťzápasový dištanc znamená, že Carcillo si už zrejme v tejto sezóne nezahrá.

Dvadsaťdeväťročný krídelník pyká za incident, ktorého sa dopustil na čiarovom rozhodcovi Scottovi Driscollovi, ktorý ho "eskortoval" na trestnú lavicu v prvej tretine.


Vo vypätom treťom finále Montreal vyhral 3:2 po predĺžení a znížil stav v sérii na 1:2. Zápas číslo štyri je na programe v noci na pondelok v New Yorku.

NEW YORK/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

Dôležité udalosti