Rozhodcovia v Tipsport lige nepoznali pravidlá. Valábik ich označil za hlavný problém súťaže

Šéf ligy Lintner sa arbitrov, ktorí rozhodovali zápas medzi Budapešťou a Miškovcom, zastal.

Športové oddelenie rozhodcov Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) potrestalo štyroch arbitrov za pochybenie v predĺžení druhého zápasu predkola play off Tipsport ligy medzi DVTK Miškovec a MAC Ujbuda Budapešť.

Hlavní rozhodcovia duelu Ondrej Kalina, Martin Korba a čiaroví Ľudovít Šoltés a Miroslav Kollár nevedeli o zmene formátu predĺženia vo vyraďovacej časti súťaže, za čo im udelili trest pozastavenia činnosti v Tipsport lige do konca tejto sezóny.

Trestu neunikli ani hlavní rozhodcovia sobotňajšieho duelu HC Nové Zámky - HC 07 Detva. Miroslav Štefik a Vladimír Baluška, ktorí nepotrestali jasný faul si nezapískajú do konca kvalifikácie o play off. Chyba bola o to vážnejšia, že faulujúci hráč v zápätí strelil vyrovnávajúci gól.

Neprofesionalita rozhodcov nahnevala Valábika

Rozhodcovia duelu medzi maďarskými klubmi nevedeli, že predĺženie v play off sa hrá vo formáte 4 vs 4. Tréner Miškovca Glen Hanlon sa im to snažil vysvetliť, no nechceli mu veriť ani keď im ukázal na papieri vytlačené pravidlá. Celú situáciu nakoniec musel riešiť šéf Tipsport Ligy Richard Lintner, ktorý potvrdil Hanlonove slová.

Z televízneho štúdia RTVS to celé sledoval spolukomentátor Boris Valábik, ktorý pre nevedomosť rozhodcov nemal pochopenie: "Je to hanba, fraška a dehonestácia toho, čomu sa hovorí profesionálny rozhodca.Tento zápas ukázal, čo je najväčšou slabinou slovenskej ligy. Nie sú to mladí hráči, tento zápas to len potvrdil. Hanba!

Lintner sa arbitrov zastal

Otvorená kritika nenechala chladným Richarda Lintnera, ktorý sa rozhodcov na sociálnej sieti rázne zastal. "Je mi zle z toho, ako sú rozhodcovia bití zo všetkých strán. Majú náročnú prácu, takže prosím: ak chceme, aby sa úroveň rozhodovania zvýšila, prestaňme konečne útočiť na tých, ktorí sa nemôžu brániť. Ak to pôjde takto ďalej, neverím tomu, že v blízkej budúcnosti nájdeme človeka, ktorý by chcel túto prácu vykonávať," vyhlásil Lintner.

Valábik pokračoval v slovnej prestrelke: "Je trápne, ako Richard zneužíva rozhodcov na získavanie politických bodov súvisejúcich s plánovaným začlenením extraligy pod krídla zväzu," dodal Valábik.


BRATISLAVA/TASR, kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti