Rusi budú vo finále bez trénera, dostal trest za "gesto smrti"

Bez názvu.jpg

Hokejisti sú o to motivovanejší.

Tréner Olegs Znaroks bude chýbať na lavičke reprezentácie Ruska v nedeľňajšom finále hokejových majstrovstiev sveta v bieloruskom Minsku proti Fínom (20.00 h SELČ).

Direktoriát turnaja ho potrestal jednozápasovým dištancom za nevhodné správanie počas sobotňajšieho semifinále so Švédmi (3:1). Informovala o tom agentúra R-Sport s odvolaním sa na mediálne oddelenie Ruskej hokejovej federácie (FHR).

"Ide o bezprecedentnú záležitosť. Nechápem tento verdikt prijatý trochu zvláštnym spôsobom. Včera ma pozvali na zasadnutie komisie. Prišiel som, ale nevypočuli ma. Dnes však dali priestor Švédovi. Rozhodnutie vypovedá o tom, že naša pozícia v IIHF je slabá. Je to absurdná situácia a neviem, či mi povolia vstup do šatne. Budem sledovať duel z tribúny. Tím je na finále pripravený. Po tréningu som si zvolal zverencov a oboznámil som ich s tým, čo sa stalo. Chalani mi dali slovo, že vyrukujú na ľad a prevalcujú všetko, čo budú mať v ceste," povedal Znaroks.

Generálny manažér "zbornej" Andrej Safronov neskôr potvrdil, že Znaroks nemôže ísť ani do kabíny mužstva: "Budeme duel sledovať z lóže. Tím je po tejto diskvalifikácii ešte motivovanejší." 

Kouč s lotyšskými koreňmi a nemeckým občianstvom ukázal švédskemu asistentovi Rikardovi Grönborgovi, že ho podreže. Znaroks túto verziu odmietal a tvrdil, že ho len bolelo v krku, ale disciplinárka mala iný názor.

V semifinále atakoval 11 sekúnd pred koncom Mikael Backlund útočníka Sergeja Plotnikova, za čo si vyslúžil trest na 5 minút plus do konca zápasu. Znaroks po zákroku dlho pokrikoval na Grönborga, hádku ešte vyostrilo gesto kouča Ruska, ktoré odhalili opakované televízne zábery. 

https://www.youtube.com/watch?v=trzV3eXne1g


Disciplinárka IIHF zároveň uvalila jednozápasový dištanc za podiel na incidente aj na Grönborga. Podľa jej webu sa obaja vinníci nesmú akýmkoľvek priamym spôsobom zapojiť do finále, resp. zápasu o bronz (Švédsko - Česko od 15.30 h SELČ) a týka sa to aj záverečných ceremoniálov.

MINSK/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.