Sokoli vkročili do novej kvalifikácie, takto sme oznamkovali ich výkony proti Maďarom

Kali a Alica
Zdroj: TASR

Slováci si v Trnave poradili s Maďarmi 2:0.

Slovenská futbalová reprezentácia vstúpila do nového kvalifikačného cyklu úspešne. Zverenci trénera Pavla Hapala si v rámci E-skupiny o postup na kontinentálny šampionát 2020 v Trnave poradili s Maďarmi 2:0.

Zdroj: goalsarena.org

Zamerali sme sa na výkony všetkých našich hráčov základnej zostavy, výkony striedajúcich hráčov pre nízky počet minút hodnotiť nebudeme.

Martin Dúbravka (brankár) 1:
Veľa práce nemal, ale keď už, vyzeralo to nebezpečne. S nakopávanými loptami súpera aj rohovými kopmi si však poradil s veľkou istotou a pokojom a právom bol jedným z najväčších strojcov víťazstva.

Peter Pekarík (pravý obranca) 1:
Schválne, kto z vás vedel, že tento skúsený bek odohral v tejto sezóne dokopy len 126 minút? Spoľahlivý dozadu aj smerom k ofenzíve, po zápase ho pochválil aj tréner Hapal. Berúc do úvahy túto sezónu a výkon proti Maďarsku, známka je oprávnená.

Denis Vavro (stredný obranca) 2:
Ak má naša reprezentácia hľadať nového Škrtela, rodák z Partizánskeho je veľmi vážnym kandidátom na uvoľnený post. Na 22 rokov a minimum skúseností so seniorskou reprezentáciou pôsobil veľmi isto, či už v defenzívnej časti alebo pri podpore útoku.

Milan Škriniar (stredný obranca) 2-
Odoberanie lopty nadštandardné, ako už u neho býva zvykom. V súbojoch face-to-face rovnako skvelý, s patričným dôrazom v súbojoch. Celkový dojem však už nebol taký presvedčivý, niektorých hráčov bolo vidno viac.

Dávid Hancko (ľavý obranca) 2-
Najmladší člen našej obrany podobne ako Pekarík nedal najavo, že v klube nehráva. Ofenzívny cit má výborný, dokonca mohol aj skórovať. Smerom dozadu však bolo zopár zaváhaní, ale perspektívu naznačil.

Juraj Kucka (defenzívny záložník) 1-
Jeden z najlepších defenzívnych záložníkov v histórii našej repre. Urobil penzum čiernej práce, ktoré následne podporil na milimeter presne skvelými prihrávkami. Obrovské skúsenosti pretavil na ihrisko, čo musel postrehnúť každý fanúšik.

Stanislav Lobotka (defenzívny záložník) 3
Ďalšia motorová myš alebo Kuco v mladšom prevedení. Virtuóz s loptou, ktorý však proti Maďarom zaostal za očakávaniami. Kvitujeme však jeho veľké nasadenie a snahu o dlhé jazdy dopredu.

Albert Rusnák (ľavý záložník) 1*
Skvelá forma z americkej ligy sa naplno ukázala aj v Trnave. Okrem prihrávky na gól aj jeden sám strelil. Moderné poňatie hry, ktoré sa páči aj náročnejším priaznivcom. Šikovný krídelník nemal problém aj s obrannou činnosťou.

Marek Hamšík (pravý záložník) 2
Pokoj na lopte, dirigovanie spoluhráčov, žiadne stratené lopty. Právom mal na ľavom ramene kapitánsku pásku, veď sotva by ste hľadali väčšiu osobnosť. Keď ho človek videl s loptou, mohol sa spoľahnúť, že ju nestratí.

Ondrej Duda (stredný záložník) 1
Ďalší s bilanciou 1+1. Ozdoba nemeckej Herthy Berlín, z kadiaľ si priniesol parádnu formu. Výborné behanie, menenie pozícií, skvelá robota medzi šestnástkami. Drieme v ňom potenciál byť osobnosťou veľkosti Hamšíka.

Róbert Mak (útočník) 3-
Odhodlanie prejsť cez oponenta kľučkami mu nevychádzalo, na ihrisku pôsobil strateno. V druhom dejstve sa obraz jeho hry zlepšil, predsa len však podľa nás mu tento duel vyšiel zo všetkých chalanov najmenej.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti