Na nelegálnom streamovaní Premier League zarobili milióny. Teraz spoznali tresty

Ilustračná snímka.
Zdroj: David Davies/PA via AP

Súdny proces, ktorý trval štyri týždne, je vo Veľkej Británii precedensom.

Traja Angličania zarobili na nelegálnom streamovaní zápasov Premier League spolu 5 miliónov libier. Ich nekalý biznis je však už minulosťou. Po prstoch im klepli úrady a trojčlenný gang sa postavil pred súd. V súčte boli odsúdení na 17 rokov, pričom líder skupiny dostal trest na sedem rokov a štyri mesiace, jeho najbližší spolupracovník šesť rokov a štyri mesiace, tretí z členov bude za mrežami tráviť tri roky a tri mesiace. Píše o tom portál BBC.

Nelegálne prenosy poskytovali viac než tisícke podnikov po celom Anglicku a Walese aj domáacnostiam. Majitelia prevádzok sa tak snažili ušetriť na nákladoch, verejné vysielanie zápasov Premier League totiž stojí nemalé peniaze - ročne to môže byť až 20-tisíc libier. Poplatky sa líšia v závislosti od veľkosti podniku. Výšku trestov pre spomínaných mužov ovplyvnil aj fakt, že podnikli kroky, ktorými sa snažili zmariť vyšetrovanie.

Súdny proces, ktorý trval štyri týždne, je vo Veľkej Británii precedensom. Poškodená strana, teda televízne spoločnosti BT Sport a Sky uviedli, že je to odkaz pre ďalších poskytovateľov nelegálnych streamov ale aj fanúšikov futbalu, ktorí ich využívajú. V oboch prípadoch ide o trestný čin.


WARWICK/kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti