Šport

Weissov odkaz fanúšikovi: „Príď mi to povedať po zápase, ty č**ák!“

Erik Jendrišek, Vladimír Weiss a Ján Ďurica na tréningu pred prípravným zápasom Rusko - Slovensko.
Erik Jendrišek, Vladimír Weiss a Ján Ďurica na tréningu pred prípravným zápasom Rusko - Slovensko. Zdroj: TASR

Takto sa nechal vyprovokovať slovenský reprezentant.

Slovenská futbalová reprezentácia odštartovala prípravný dvojzápas v piatok stretnutím s Čiernou Horou. Vladimír Weiss mladší sa počas neho nechal vyprovokovať jedným z fanúšikov, ktorému vynadal a vyzval ho na „férovku".

„Príď mi to povedať po zápase, ty č**ák!" zakričal futbalista katarského tímu Lekhwiya na diváka v hľadisku.

Dejiskom bol Senec, do ktorého si našlo podľa oficiálnych údajov cestu 2 587 divákov. Viacerí hráči i tréner Kozák kritizovali divácku kulisu.

„Stretnutiu chýbala atmosféra, myslím si, že hráči by sa určite viac dostali do stretnutia, keby bola lepšia kulisa," povedal po zápase tréner Ján Kozák.

Malý štadión v spojení s komornou atmosférou dal však fanúšikom i hráčom nový rozmer. Bolo počuť úplne všetko. Fanúšikovia mohli počuť, ako spolu hráči na ihrisku komunikujú. Hráči zas počuli každý hlasnejší výkrik čo i len jedného fanúšika.

Ako už je zvykom na futbalových tribúnach na Slovensku, namiesto povzbudzovania bolo viac počuť vulgarizmy. Najskôr na rozhodcov, neskôr na niektorých hráčov v slovenskom drese. Tí im však na rozdiel od poľských arbitrov veľmi dobre rozumeli.

Zdroj: TASR

Jedného z fanúšikov na odkrytej tribúne nepresvedčil výkon Vladimíra Weissa, a tak po zmene strán, keď 24-ročný stredopoliar operoval najmä v blízkosti tejto tribúny, mu to dal rozhorčený divák značne pocítiť. Nešetril pri tom vulgarizmami a negatívnymi komentármi na jeho hru.

Na mladom Weissovi bolo vidieť, že viacnásobné invektívy počuje a po chvíli sa na ne rozhodol zareagovať. Pozrel sa smerom k drzému fanúšikovi a zakričal: „Príď mi to povedať po zápase, ty č**ák!" Weissov odkaz počula celá tribúna.

Fanúšik je fanúšik. Keď sa darí velebí, keď sa nedarí kritizuje. A často oveľa intenzívnejšie ako chváli. Vidieť to nielen na štadiónoch, ale aj na internetových fórach. Útoky na osoby futbalistov nie sú žiadnou výnimkou a často krát sú ďaleko za hranicou slušnosti.

Napriek tomu mal Weiss zachovať chladnú hlavu. Je to profesionál a reprezentant s dvojkrížom na prsiach, ktorý by mal takéto útoky zvládať oveľa lepšie.

BRATISLAVA/ TVNOVINY.sk,ml

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.