Goznalo Higuaín ohlásil koniec v argentínskej reprezentácii

Willy Caballero z Chelsea reaguje po dueli proti Tottenhamu.
Zdroj: TASR/AP

Higuaín sa teraz zamieria na svoje účinkovanie v Chelsea.

Argentínsky futbalista Gonzalo Higuaín vo štvrtok oznámil, že už nebude pôsobiť v reprezentácii. Rozhodol sa z rodinných dôvodov.

Tridsaťjedenročný útočník londýnskej Chelsea dal v 75 dueloch za národný tím 31 gólov. Posledný zápas odohral vlani na MS proti Nigérii (2:1).

"Môj čas v reprezentácii sa skončil, dobre som si to premyslel. Na radosť mnohých budem národný tím sledovať len zvonku. Rozprával som sa s trénerom Lionelom Scalonim a vysvetlil som mu môj pohľad na vec. Toto rozhodnutie som spravil, aby som prežil viac času s mojou rodinou, dcérou a zároveň cítim, že som dal mojej krajine všetko, čo som mohol," citovala Higuaína agentúra AP.

Za jeho rozhodnutím stála aj veľká kritika zo strany fanúšikov: "Ľudia si pamätajú vaše chyby a nie to, čo ste dokázali. Keď je kritika príliš protivná, ubližuje všetkým. Moja rodina trpela viac ako ja."

Higuaín sa teraz zamieria na svoje účinkovanie v Chelsea, kam prišiel na hosťovanie z Juventusu Turín: "Plne sa sústredím na moje záväzky v Chelsea. Premier League je úžasná súťaž a naozaj si ju chcem užiť."

BUENOS AIRES/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti