Šport

Hokejisti u Fica. Čo jedli a čo dostali?

Premiér Robert Fico prijal hokejistov
Zdroj: SITA

A "pokecali" si aj o hokejových halách.

Premiér Robert Fico dnes hostil našich hokejistov. Poďakoval sa im za účinkovanie na majstrovstvách sveta, ale ohlásil tiež zámer budovať nové zimné štadióny. Hráči aj premiér sa pri obede dobre bavili.

Obed pre hokejistov je na úrade vlády tradíciou. Tento rok však museli hokejisti na premiéra Roberta Fica trošku čakať. "Prepáčte, že trochu meškám, ale v stredu je významné rokovanie snemu Združenia miest a obcí Slovenska. Vám to nič nehovorí, ale je to mimoriadne vážna organizácia," vysvetlil dôvod meškania predseda vlády.

Zdroj: SITA

Nasledoval obed a takmer dvojhodinové stretnutie, ktoré si hokejisti pochvaľovali. „Chutilo, bola dobrá atmosféra. Trošku sme sa zabavili a pokecali. Som rád, že som prišiel," povedal novinárom útočník Tomáš Tatar.

Zdroj: SITA

Pri obede sa debatovalo aj o výstavbe nových hokejových štadiónov. „Bolo to tam spomenuté v rozhovore. Je to skôr ako pozvanie na ďalšie rokovania, ktoré určite budú viesť zástupcovia hokejového zväzu," spomenul náš kapitán z MS Miroslav Šatan.

Zdroj: SITA

Premiér v mene vlády povedal, že uvažujú, podobne ako pri infraštruktúre futbalových štadiónov, o príprave pre hokejové štadióny. Ešte pred voľbami poslal Fico milióny eur na výstavbu hokejových hál v Piešťanoch, Levoči a Banskej Bystrici.

Podrobnosti o dotáciách na výstavbu ďalších hál sme sa zatiaľ nedozvedeli. „Pôjdeme to toho len vtedy, ak nám to finančná situácia umožní. Verím, že nejaký päť - desaťročný plán schválime," vysvetlil Fico.

Mlsné jazýčky si pochutili

Podľa webu HockeySlovakia.sk na slávnostnom obede sa podávali dobroty z husacej pečene či jelenie ragú. Kto chcel, mohol si zapáliť cigaru, či pochutnať si na ovocí. Fico dostal od tímu podpísanú fotografiu a masku brankára Jána Laca, hokejisti si odnášali archívne víno a manžetové gombíky.

"Stretnutia s premiérom sa pre nás stali už tradíciou. Prebiehajú vždy v dobrej atmosfére a sme radi, že nás pozval aj po turnaji, ktorý nebol pre nás až taký výsledkovo vydarený ako predchádzajúce dva. Neriešili sme formality, bolo to príjemné. Premiér nás uistil, že nás pozve aj o rok," povedal pre HockeySlovakia.sk tréner Vladimír Vůjtek.BRATISLAVA/Rado Igaz, SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.