Novela zákona o štátnych dresoch z dielne SNS prešla. Budú si hokejisti meniť počas MS dresy?

Všetko môže zmeniť prezident Andrej Kiska.

Hoci sa svetový šampionát v ľadovom hokeji konaný v Bratislave a v Košiciach začne už o niekoľko dní, nie je jasné, v akých dresoch uvidíme hrať v metropole východu našu reprezentáciu. Píše SME.

Na jednej strane je pochopiteľné, že by nimi mali byť dresy so štátnym znakom doplnené o zdvihnuté hokejky. Tie by však, paradoxne, už počas konania turnaja mohli nahradiť pôvodné dresy s dvojkrížom na trojvrší.

Ide o netradičnú situáciu, ktorá má logické vysvetlenie. Dňa 15. mája má nadobudnúť účinnosť novela zákona o štátnych symboloch, ktorá pochádza z dielne SNS a ktorú už schválil parlament. Slováci by tak prvých päť dní hrali s hokejkami a potom by si museli dresy zmeniť.

"Naši právnici musia zanalyzovať vzniknutú situáciu a potom zvážime ďalší postup. Ten však bude v súlade s našimi rozvojovými plánmi,"povedal hovorca SZĽH Peter Jánošík.

Jeden z prekladateľov novely a poslanec NR SR za SNS Dušan Tittel doplnil: "Ak má byť štátny znak na hrudi športovcov, nie je na tom nič zlé. Ako bývalému futbalovému reprezentantovi by mi nenapadlo zmeniť tri vŕšky za tri lopty."

Niekdajší výborný futbalista si myslí, že by mali naši reprezentanti hrať od začiatku svetového šampionátu v dresoch s klasickým štátnym znakom.

Všetko môže zmeniť dosluhujúci prezident Andrej Kiska. Ak by nestihol podpísať dátum nadobudnutia účinnosti tejto novely, tá by sa posunula. Prezidentská kancelária tvrdí, že zákon ešte nedostala a prezident sa k nemu vyjadrí až vtedy, keď si ho poriadne naštuduje.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme MS 2019

Dôležité udalosti