Šport

Šialená Ukrajina: Jána Laca pri pohľade na zhorenú halu bolí pri srdci

laco,hala.jpg

Ozbrojenci spútali ochrankárov, Družba Arenu vykradli a zapálili.

Slovenského brankára Jána Laca nepríjemne prekvapila informácia o utorkovom požiari v aréne Družba, domovskom stánku hokejistov Donbassu Doneck. Strieborný medailista z MS 2012 a účastník tohtoročného svetového šampionátu v Minsku pôsobil v Donbasse uplynulé dve sezóny a spoluprácu s ukrajinským klubom predĺžil o ďalšie dva roky.

"Človek by povedal, že ho až bolí pri srdci. Videl som fotografie zhoreného štadióna a som z toho smutný. Nepríjemne ma to prekvapilo, keďže som si myslel, že účastníci konfliktu si budú vyberať iné ciele a nie športoviská," smutne konštatoval pre hockeyslovakia.sk slovenský reprezentant.

Požiar v aréne vypukol o 4:49 miestneho času a zasiahol plochu zhruba 300 štvorcových metrov. Plamene zasiahli najmä vnútorné osvetlenie haly. Podľa portálu požiar zapálili ozbrojení muži, ktorí sa vlámali do budovy, zviazali strážnikov a ukradli kancelársku techniku, plazmové obrazovky i služobné auto. Zároveň zničili server, na ktorom sú uložené informácie z kamier. Podľa ukrajinských médií neprišiel v dôsledku požiaru nikto o život ani nebol zranený.

Podľa vedenia Donbassu ide nehanebný čin. "Klub ako i celá hokejová komunita sú veľmi nahnevaní z toho, čo sa prihodilo. Apelujeme na všetkých, ktorí ešte sympatizujú s rebelmi terorizujúcimi východnú Ukrajinu, aby sa zamysleli, či chcú takúto budúcnosť pre seba a svoje deti," uvádza sa vo vyhlásení na klubovej internetovej stránke.

Zdroj: hcdonbass.com

Už o mesiac a pol sa začne príprava na nový ročník KHL a v Donecku tak vznikol teraz obrovský otáznik, či Donbass nastúpi do súťaže.

"Neveril som, že by sa celá situácia mohla vyhrotiť až do takýchto rozmerov. Z klubu ma zatiaľ nekontaktoval nikto, takže neviem, čo sa bude diať. Verím, že naša sezóna nebude ohrozená. Čo sa však udialo v utorok nadránom, ma veľmi zaskočilo," dodal Laco pre oficiálnu webstránku Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Zdroj: hcdonbass.com

Zdroj: hcdonbass.com

Zdroj: hcdonbass.com

Zdroj: hcdonbass.com
 

Zdroj: SITA

DONECK/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.