Topoľčany vytlieskali tím aj po prehre, najviac rodákov Šatana a Pauloviča

rankár Jaroslav Halák z Bostonu Bruins sa teší z víťazstva so spoluhráčom Karsonom Kuhlmanom.
Zdroj: TASR

Handzuš po nevydarenom návrate na striedačku hovorí, že nás čaká veľa práce.

Premiérový zápas našej hokejovej reprezentácie v Topoľčanoch nemal víťazný punc, ale miestni fanúšikovia si štvrtkový prípravný duel so Švédmi (0:4) aj tak užili a po záverečnej siréne domáce mužstvo vytlieskali.

Zimným štadiónom znelo po stretnutí zborové "ďakujeme", samozrejme najviac potlesku si užili rodáci - generálny manažér Miroslav Šatan a útočník Matej Paulovič, ktorý rozhodol doplnkové samostatné nájazdy.

"Bolo to fajn. Nečakal som, že pôjdem na nájazd. Mám však niečo nacvičené, vyšlo mi to a som za to rád," povedal Paulovič. V riadnom hracom čase mali navrch "tri korunky", ktoré potvrdili svoju silu.

"Prvých desať minút sme nemali ani poriadne strelu na bránku. Po nich sme si povedali, že musíme hrať viac v súperovom pásme, potom prišli aj naše šance. Tie musíme proti takému mužstvu využiť. Mali sme pár dobrých striel od modrej čiary, ale chýbal nám hráč pred bránkou. Také strely v dnešnom hokeji brankár chytí," komentoval duel 24-ročný útočník Hradca Králové.

Zdroj: TASR

Michalovi Handzušovi nevyšiel návrat na reprezentačnú striedačku ku Craigovi Ramsaymu podľa predstáv. Slovenskí hokejisti prehrali vo štvrtok v Topoľčanoch so Švédskom jasne 0:4, staronový asistent síce videl na hre aj pozitíva, no viac sa zameral na nedostatky a upozornil, že v ďalších týždňoch čaká tím veľa práce.

Držiteľ troch medailí z MS (1-2-0) i slávneho Stanleyho pohára vypomáhal národnému tímu už v minulej sezóne, v tomto ročníku však na striedačke absentoval. Od generálneho manažéra Miroslava Šatana dostal ponuku na pozíciu asistenta už vlani v lete, ale vtedy ju odmietol. Teraz svoj postoj prehodnotil a obnovenú premiéru si odkrútil vo štvrtok. "Máme pred sebou veľa práce," skonštatoval po zápase so Švédskom

Začiatok bol veľmi rýchly, polovica hráčov nehrala hokej mesiac a pol a bolo to vidieť. No po desiatich minútach sa chalani chytili, dreli, snažili sa hrať rýchlo a v určitých veciach sa prispôsobili Švédom. Ale máme veci, na ktorých musíme pracovať.

Po tom, ako sa domáci hokejisti dostali spod úvodného tlaku Švédov, vypracovali si niekoľko veľmi dobrých šancí, tie prišli najmä počas dvoch presiloviek, no nedokázali ich využiť: "Chýbalo nám viacero vecí a jedna z nich bola priamočiarosť a sila v súbojoch. Za stavu 0:1 i 0:2 sme mali čisté šance a keby tam padol gól, zmenilo by to zápas."

Handzuš upozornil, že dôraz v príprave treba dať na eliminovanie výkyvov a výpadkov v zápasoch: "Potrebujeme vyrovnané výkony celých 60 minút a nie iba 30. Bolo vidieť, že keď sa chalani chytili, hrali so Švédmi vyrovnaný zápas. Snažil som sa im niektoré veci, ktoré som si všimol, naznačiť. Myslím si, že aj ja sa budem od zápasu k zápasu zlepšovať. Máme ich ešte osem a verím, že si nájdeme ten systém. Od budúceho týždňa sa budeme viac venovať dôležitým veciam, ktoré nám urobia kostru toho, ako chceme hrať."

Slovenskí hokejoví reprezentanti síce vo svojom premiérovom zápase v Topoľčanoch jasne prehrali, no domáci fanúšikovia ich napriek tomu vytlieskali. Podľa Handzuša aj to ukazuje, že národný tím by mal navštevovať aj menšie mestá: "Atmosféra bola super. Myslím si, že je perfektné, že sa chodí aj do menších miest. Je dôležité chodiť do regiónov, aby sa najlepší hráči ukázali deťom a mládeži. Teraz to bolo vidieť, prišiel plný dom."


TOPOĽČANY/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.